2011 Gegužės 17

Vietoj tarnybinių automobilių – taksi

veidas.lt

BFL

Teisingumo ministerija (TM) pranešė atsisakanti visų turimų automobilių, o jos tarnautojai važinės taksi. Taip per metus tikimasi sutaupyti apie 100 tūkst. litų.

Iki šiol ministerija naudojo keturis tarnybinius automobilius: tris “Ford Mondeo” ir “BMW”. Jiems eksploatuoti, įskaitant dviejų vairuotojų išlaikymą bei amortizaciją, per metus išleisdavo apie 190 tūkst. litų.

“Įvertinus tai, kad mūsų automobiliai nėra itin aktyviai eksploatuojami, paskaičiavome, kad pirkti transporto paslaugas būtų pigiau nei išlaikyti turimus automobilius bei jų vairuotojus”, – antradienį pranešime spaudai sakė ministras Remigijus Šimašius.

Šiuo metu du ministerijos automobiliai jau perduoti, o dar vienas bus perduotas kitą savaitę ministerijai pavaldžioms įstaigoms, kurioms buvo būtina atnaujinti autoparką. Atitinkamai vietoj jų šios įstaigos atsisako savo senų automobilių. Ketvirtasis ministerijos automobilis – “Ford Mondeo” – šiuo metu yra parduodamas viešame aukcione.

Nusprendusi atsisakyti tarnybinių mašinų Teisingumo ministerija jau pasirašė sutartis su taksi ir automobilių nuomos paslaugas teikiančiomis bendrovėmis – “Martono taksi” ir “Olego transportas”.

Sutartys su abiem kompanijom sudarytos dvejiem metams, su galimybe pratęsti dar vieneriems.

Vilniaus miesto ribose TM darbuotojai naudosis taksi paslaugomis, mokėdami už kilometrą po 1,35 lito. Vykstant ilgesnius atstumus į užmiestį, kaskart bus skaičiuojama, kurias paslaugas pirkti pigiau – taksi ar automobilių nuomos. Perkant pastarąsias, vienos dienos automobilio nuoma be vairuotojo kainuoja 150 litų pridedant po 0,34 lito už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą.

Sutartyse numatyta, kad aukštesnės klasės automobiliai nuomojami tik reprezentacijos tikslais, o važinėjant kasdieniais reikalais vykstama įprastais, techniškai tvarkingais automobiliais.

Į transporto paslaugų kainą yra įskaičiuotos automobilio eksploatacijos išlaidos, vairuotojo paslaugos, automobilio priežiūra, draudimas, techninė apžiūra, keleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, degalų sąnaudos. Taigi, ministerijai nebeteks pačiai rūpintis šiais automobilių eksploatacijos dalykais, tad atitinkamai bus ir sutaupoma, teigiama pranešime

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...