2011 Gegužės 05

R. Šimašius sukritikavo A. Kubilių

veidas.lt

"Veido" archyvas

Liberalų sąjūdžio deleguotas teisingumo ministras Remigijus Šimašius sukritikavo premjero Andriaus Kubiliaus mintis apie Laisvės nuo mokesčių dienos minėjimą.

A. Kubilius Žinių radijui ketvirtadienį pareiškė, jog “galvojimas, kad mokesčius mokame valdžiai, o po to jau gyvename sau, yra kažkoks didelis absurdas, nes mokesčius mokame ne valdžiai, o tam, kad mūsų vaikai galėtų eiti į mokyklą, mūsų tėvai galėtų eiti į ligoninę, mūsų seneliai galėtų gauti pensijas”.

Pasak R. Šimašiaus, premjero vartojama “socdemiška retorika” kelia diskusijų.

“Gerbiamas kolega, Premjere. Suprantu, kad prieš rinkimus daugiau kalbama apie žmogų, o laimėjus juos kyla pagunda daugiau šnekėti apie solidarumą, tačiau tai neatleidžia nuo nuoseklumo reikalavimo. Daugelis dalykų, kurie finansuojami iš valdžios, yra naudingi ir geri. Tačiau negi tai atleidžia nuo natūralaus piliečio noro už mažesnę kainą gauti geresnę kokybę?”, – klausia ministras.

“Niekas gi netrukdo Lietuvoje švęsti puikaus išsilavinimo, nuostabios sveikatos apsaugos ir garantuotų saugių pensijų dienų, jei tik tokias gėrybes mes tikrai turėtume ir rastume būdą kaip švęsti. Tačiau parduotuvėje apsipirkęs žmogus gali džiaugtis ne tik gera pirkinių kokybe. Jis gali galvoti ir apie kainą – nusivilti, kai kaina pakyla ar apsidžiaugti jai nukritus”, – savo tinklaraštyje svarsto R. Šimašius.

Jo teigimu, premjeras solidarumą supranta per siaurai.

“Gaila, kai konservatoriai perima socdemišką retoriką, kad solidarumas galimas tik su valdžios pagalba. O kaip savitarpio pagalba bendruomenėje, šeimoje? Galiausiai netgi savanoriški ekonominiai mainai – argi tai nėra solidarumo išraiška? Padėti savo artimui savanoriškuose santykiuose yra gerokai solidariau, nei nuolat kalbėti apie poreikį didinti mokesčius, kurie bus paimami tik todėl, kad kažkas valdžioje sumanė, jog už juos mokesčių mokėtojams reikia apipirkti daugiau ar geresnių viešųjų gėrybių. Todėl laisvės nuo mokesčių dienos šventimas nėra “didelis absurdas”. Absurdas yra neįvertinti, kad valdžios paslaugos turi savo kainą, arba manyti, kad niekas neturi kreipti dėmesio į šią kainą”, – dėsto ministras.

Šiemet Laisvės nuo mokesčių diena minima gegužės 5 dieną. Tai simbolinė diena, kai vidutinis mokesčių mokėtojas nustoja dirbti valdžiai ir pradeda dirbti sau. Jei pirmąją metų dalį žmonės dirbtų tik mokesčiams, kiekvienas per pirmąsias 124 dienas uždirbtas litas patektų į biudžetą, pranešė Lietuvos laisvosios rinkos institutas, kuriam anksčiau yra vadovavęs R. Šimašius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...