2011 Balandžio 18

Teismai

Siūlo atleisti teisėją N.Venckienę

veidas.lt

Teisėjų garbės teismas pirmadienį nusprendė pasiūlyti prezidentei Daliai Grybauskaitei atleisti Neringą Venckienę iš Kauno apygardos teismo teisėjos pareigų dėl jos viešų pasisakymų apie vadinamąją pedofilijos bylą nagrinėjusius teisėjus.

Tai pirmas atvejis, kai Teisėjų garbės teismas nusprendė taikyti griežčiausią sankciją – atleidimą iš pareigų.

“Tokie pasisakymai negali būti toleruojami. Venckienė suprato, kad teiginiai bus paskleisti per visuomenės informavimo priemones”, – spaudos konferencijoje sakė Teisėjų garbės teismo pirmininkas Antanas Simniškis.

Byla N.Venckieniei buvo iškelta pagal Teisėjų tarybos teikimą ir buvusios Drąsiaus Kedžio sugyventinės Laimutės Stankūnaitės pareiškimą dėl viešų teisėjos pasisakymų, kuriais galėjo būti pažemintas teisėjo vardas.

N.Venckienė Panevėžio apylinkės teismui nutraukus vadinamąją pedofilijos bylą žurnalistams teigė, kad tai padarę teisėjai yra “korumpuoti kyšininkai”, kurie neva dengia “iškrypėlių klaną”. Kitame interviu “Kauno dienai” N.Venckienė sakė: “Labai gaila, kad per išgamas, iškrypėlius teko palaidoti brolį, tačiau aš tikiu likimu ir tikiu, kad viskas sugrįš gyvenime”.

Teisėjų garbės teismas kovo pradžioje N.Venckienei jau buvo pareiškęs papeikimą kitoje byloje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...