2011 Balandžio 20

Lietuva

Teisėjų pensijos taps viešos

veidas.lt

Informacija apie buvusiems teisėjams mokamų valstybinių pensijų vidutinį dydį bus skelbiama viešai, trečiadienį pranešė Nacionalinė teismų administracija (NTA).

Interneto svetainėje www.teismai.lt pradedama skelbti statistinė informacija apie teisėjams išmokėtų pensijų vidutinį dydį. Ji bus atnaujinama kas ketvirtį.

Pasak NTA, valstybinių teisėjų pensijų dydis apskaičiuojamas atsižvelgiant į teisėjų darbo stažą ir vidutinį teisėjų atlyginimą per paskutinius penkerius darbo metus ir yra ribojamas teisės aktų nustatyta tvarka.

Valstybinių ir valstybinių socialinio draudimo pensijų suma negali viršyti užpraeito ketvirčio prieš tą mėnesį, už kurį mokama teisėjų valstybinė pensija, Statistikos departamento paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio 1,3 dydžio. Pavyzdžiui, 2010-ųjų kovo mėnesį buvusiems teisėjams išmokama bendra valstybinės ir socialinio draudimo pensijos suma negalėjo būti didesnė nei 2766 litai.

Nuo 2010-ųjų sausio 1-osios teisėjų valstybinės pensijos, kaip ir senatvės bei socialinio draudimo pensijos, yra mažinamos vadovaujantis bendru pensijų mažinimo principu ir atsižvelgiant į tai, ar teisėjų valstybinės pensijos gavėjas dirba ir gauna kitų pajamų.

Pasak NTA, atsižvelgiant į minėtus pensijų dydžio ribojimus, skiriamos ir išmokamos valstybinės teisėjų pensijos suma gerokai skiriasi. Pavyzdžiui, 2011 metų pirmą ketvirtį teisėjams paskirtos pensijos vidutinis dydis siekė 2,248,93 litų, o išmokėtos – 799,32 litus. 2010 metais paskirtos pensijos vidurkis buvo 2 242,2 litai, o išmokėtos – 901,38 litas. Didžiausia pernai metais teisėjui išmokėta pensija buvo 1 227,67 litai.

BTV laidoje “Karštas vakaras” Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algirdas Sysas pareiškė, kad kai kurie buvę teisėjai gauna ir iki 8 tūkst. litų pensijas.

“Ko gero, Lietuva per toli nubrido su privilegijuotomis pensijomis. Pavyzdžiui, paskutiniai Konstitucinio teismo sprendimai, kurie reglamentuoja teisėjų pensijas, panaikino bet kokius ribojimus, tad šiandien kai kurie buvę teisėjai gauna 6, 7, 8 tūkst. Lt pensijas”, – naujienų portalas delfi.lt cituoja parlamentarą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...