2011 Sausio 11

Politika

Teigiamas Rusijos ir Lenkijos patyrimas rodo, kad galimi poslinkiai dėl istorijos, teigia Ryga

veidas.lt

Istorijos klausimai, iškilę tarp Latvijos ir Rusijos, yra klausimai dėl to, kaip pati Rusija suvokia istoriją, o tai, kad šia linkme galimi poslinkiai, rodo gana didelė pažanga Rusijos ir Lenkijos santykiuose po to, kai buvo sudaryta Grupė sudėtingiems abiejų šalių istorijos klausimams spręsti.

Tokį įsitikinimą interviu, išspausdintame antradienį laikraštyje “Latvijas Avize”, pareiškė Latvijos URM valstybės sekretorius Andris Teikmanis.

Drauge jis pabrėžė, jog “neturima omenyje, kad mūsų istorikai galėtų padaryti kokias nors visiškai naujas išvadas. Mes savo istorijos neperrašysime ir neketiname to daryti. Nė per nago juodimą”.

“Būtina žiūrėti, kokia raida vyksta pačioje Rusijoje – viena vertus, ten yra mėginimų sudaryti kažkokias keistas komisijas kovai su istorijos perrašymu, kita vertus – internete skelbiami failai apie Katynę. Rusija iš tikrųjų yra sudėtinga šalis, ir ten dažnai raida vyksta priešingomis kryptinis”, – sakė jis.

A.Teikmanis viltingai žiūri į būsimą Latvijos ir Rusijos komisiją.

“Ji gali padaryti teigiamą poveikį, suartindama diskusiją tarp mūsų šalių šiais opiais klausimais ir politiniu lygiu”, – sakė jis.

“Tuo pačiu laiku Rusijai svarbu, kad istorijos klausimai neįvarytų jos į kampą ir nepažemintų. Kad nebūtų paliesti šventi Rusijai dalykai, tokie kaip pergalė Antrajame pasauliniame kare, karo sunkumai, kuriuos patyrė Rusijos armija. Rusijai svarbu, kad nebūtų įskaudinti karo veteranai”, – pridūrė diplomatas.

“Žinoma, istorikų reikia klausti, koks bus komisijos darbo planas, bet nemanau, kad pirmas mūsų akademikų noras bus iš karto pažeminti Rusijos valstybę”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...