2011 Vasario 24

Lenkijoje dirbantiems kelininkams boikotavus Kinijos “Covec”, pastarieji pasisamdė latvius

veidas.lt

Kinijos kelių tiesimo įmonė “Covec” pirmą kartą laimėjo konkursą nutiesti 49 kilometrus greitkelio Lenkijoje. Tačiau ši sėkmė įvarė baimės ne tik kaimyninės šalies, bet ir visos Europos verslininkams.

Pergalė konkurse kinams netikėtai apkarto, mat vietos statybos įmonės atmetė “Covec” pasiūlymus tapti darbų subrangovais, rašo “Lietuvos rytas”.

Ekspertai spėja, kad boikotą surengė didžiąsias Lenkijos kelių tiesimo kompanijas valdantys užsieniečiai. Todėl negalėdami Lenkijoje surasti rangovų, kinai pradėjo jų ieškoti kaimyninėse šalyse ir sudarė sutartį su Latvijos firma JSC.

Kinai laimėjo konkursą nutiesti dvi greitkelio tarp Varšuvos ir Lodzės atkarpas, rašo dienraštis “Dziennik Gazeta Prawna”.

Lenkijoje dirbančių Austrijos “Strabag” ir Ispanijos kapitalo valdomų “Budimex” bei “Mostostal” savininkai bijo, kad sėkmingai Lenkijoje pasirodę kinai gali ryžtis šturmuoti ir kitas ES šalis, tad nusprendė jiems užkirsti kelią.

Lenkijos kelių tiesimo bendrovių sąjungos prezidentas Wojciechas Malusas teigia, kad šalies vyriausybė pasielgė neapgalvotai pasirašydama sutartį su “Covec”. Valstybinė Kinijos įmonė esą griauna verslo rinką Lenkijoje, nes apsiima atlikti darbus pigiau, nei jie kainuoja iš tiesų.

“Covec” užsakymą laimėjo pasiūliusi perpus mažesnę darbų kainą nei kitos konkurse dalyvavusios bendrovės. Lenkijos vyriausybė planavo, kad kelio tiesimas atsieis 2,5 mlrd. zlotų (2,175 mlrd. litų), bet kinai jį sutiko nutiesti už 1,3 mlrd. zlotų (1,13 mlrd. litų).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...