2010 Lapkričio 14

Tarptautinėje kosmoso stotyje Kanados ir Japonijos manipuliatoriai parodys “kosmoso akrobatiką”

veidas.lt

Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS) vienas Japonijos ir du Kanados manipuliatoriai sausio pabaigoje, kai į ją atskris japonų krovininis erdvėlaivis HTV- 2, parodys “kosmoso akrobatiką”.

Kaip pranešė Kanados kosmoso agentūra, erdvėlaivio HTV-2 pavadinto “Kounotori” (“Baltasis gandras”), nehermetiškame skyriuje bus platforma su dviem kroviniais, kuriuos būtina perkelti laikyti išoriniame TKS paviršiuje.

Japonijos krovininis erdvėlaivis išskris į TKS sausio 20 dieną, ir po savaitės laivą sugriebs astronautai Kanados nuotolinio valdymo manipuliatoriumi SSRMS ir prijungs prie stoties. Po to Tarptautinėje kosmoso stotyje prasidės manipuliatorių “baletas”.

Pirmiausia manipuliatorius SSRMS ištrauks platformą su kroviniais iš HTV-2 ir perduos ją Japonijos manipuliatoriui, kuris yra modulyje “Kibo”. Po to SSRMS prisijungs sau, kaip plaštaką prie rankos, “antgalį” – Kanados “miklų” manipuliatorių “Dextre”, kuris paims krovinius nuo platformos ir nugabens juos į TKS išorinį paviršių.

Po to “antgalis” bus nuimtas ir manipuliatorius SSRMS pasiims tuščią platformą iš Japonijos manipuliatoriaus ir sugrąžins ją atgal į Japonijos erdvėlaivį HTV-2.

Pirmąjį skrydį krovininis erdvėlaivis HTV-1 atliko 2009 metais. Jis pakilo rugsėjo 10 dieną ir po savaitės buvo prijungtas prie TKS. Spalio 30 dieną jis buvo atjungtas nuo stoties ir kitą dieną išvestas iš orbitos.

Iš viso agentūra JAXA numato iki 2015 metų paleisti į TKS septynis krovininius erdvėlaivius HTV.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...