- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Tarptautinėje kosmoso stotyje Kanados ir Japonijos manipuliatoriai parodys “kosmoso akrobatiką”

Autorius: veidas.lt | 2010 11 14 @ 21:20 | Aktualijos,Technologijos | No Comments

Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS) vienas Japonijos ir du Kanados manipuliatoriai sausio pabaigoje, kai į ją atskris japonų krovininis erdvėlaivis HTV- 2, parodys “kosmoso akrobatiką”.

Kaip pranešė Kanados kosmoso agentūra, erdvėlaivio HTV-2 pavadinto “Kounotori” (“Baltasis gandras”), nehermetiškame skyriuje bus platforma su dviem kroviniais, kuriuos būtina perkelti laikyti išoriniame TKS paviršiuje.

Japonijos krovininis erdvėlaivis išskris į TKS sausio 20 dieną, ir po savaitės laivą sugriebs astronautai Kanados nuotolinio valdymo manipuliatoriumi SSRMS ir prijungs prie stoties. Po to Tarptautinėje kosmoso stotyje prasidės manipuliatorių “baletas”.

Pirmiausia manipuliatorius SSRMS ištrauks platformą su kroviniais iš HTV-2 ir perduos ją Japonijos manipuliatoriui, kuris yra modulyje “Kibo”. Po to SSRMS prisijungs sau, kaip plaštaką prie rankos, “antgalį” – Kanados “miklų” manipuliatorių “Dextre”, kuris paims krovinius nuo platformos ir nugabens juos į TKS išorinį paviršių.

Po to “antgalis” bus nuimtas ir manipuliatorius SSRMS pasiims tuščią platformą iš Japonijos manipuliatoriaus ir sugrąžins ją atgal į Japonijos erdvėlaivį HTV-2.

Pirmąjį skrydį krovininis erdvėlaivis HTV-1 atliko 2009 metais. Jis pakilo rugsėjo 10 dieną ir po savaitės buvo prijungtas prie TKS. Spalio 30 dieną jis buvo atjungtas nuo stoties ir kitą dieną išvestas iš orbitos.

Iš viso agentūra JAXA numato iki 2015 metų paleisti į TKS septynis krovininius erdvėlaivius HTV.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/tarptautineje-kosmoso-stotyje-kanados-ir-japonijos-manipuliatoriai-parodys-kosmoso-akrobatika

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.