2010 Gruodžio 07

Energetika

Tarp V.Putino ir energetinės nepriklausomybės strategijos

veidas.lt

Opozicijai ruošiantis versti iš pareigų energetikos ministrą Arvydą Sekmoką, premjeras Andrius Kubilius kritikams siūlo rinktis, ką jie palaiko – Rusijos premjerą Vladimirą Putiną ar Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją.

Tokį sugretinimą premjeras antradienį pateikė interviu Lietuvos radijui paklaustas apie energetikos ministrui ruošiamą interpeliaciją.

Ministras pirmininkas teigė, kad Lietuvos Vyriausybė energetikos srityje pasiekė daug pažangos, kuria “ne visi patenkinti”. A.Kubilius priminė ir Rusijos kolegos Vladimiro Putino kaltinimus Lietuvai plėšikavimu dėl pertvarkos dujų sektoriuje, kuri gali būti nepalanki Rusijos dujų milžinui “Gazprom”.

“Manau, kad mes energetikoje turime padarę didelių darbų ir daug pažangos. Ne visi patenkinti ta pažanga”, – sakė A.Kubilius.

“Lygiai prieš savaitę Rusijos premjeras V.Putinas sakė – lietuviai čia plėšikauja. Visiškai neteisingi žodžiai, bet aiškiai parodė nepasitenkinimą. Yra nepasitenkinančių ir Lietuvoje. Visi turi pasirinkti, su kuo jie bus – su Rusijos premjeru Putinu ar su Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategija”, – pridūrė premjeras.

V.Putinas lapkričio pabaigoje Vokietijoje pareiškė, kad ES įstatymai, kuriais siekiama liberalizuoti žemyno energetikos rinką, trukdo investuoti ir prilygsta “plėšikavimui”. Jo teigimu, rengdama tokius svarbius teisės aktus, ES turėtų konsultuotis su Rusija.

“Mūsų įmonės kartu su Vokietijos partneriais teisėtai įsigijo skirstymo turtą Lietuvoje. Dabar, remiantis trečiuoju energetikos paketu, jos iš ten yra metamos. Kas tai yra? Koks dar plėšikavimas?”, – pareiškė V.Putinas.

“Gazprom” ir kitas Lietuvos dujų akcininkas – Vokietijos “E.ON Ruhrgas International” – ne kartą yra išsakę pasipiktinimą Lietuvos Vyriausybės ketinimais atskirti “Lietuvos dujų” valdomus vamzdynus nuo dujų tiekimo veiklos.

Rusijos dujų monopolininkas Lietuvai yra grasinęs ir tarptautiniu arbitražu.

Lietuva sako, kad dujų sektoriaus pertvarka, atskiriant dujų perdavimo ir paskirstymo valdymą, vykdoma atsižvelgiant į Europos Sąjungos teisę ir siekiant panaikinti “Gazprom” monopoliją, kuri lemia aukštesnę dujų kainą ir mažina energetinį saugumą.

Opozicinės frakcija “Tvarka ir teisingumas” antradienį sakė turinti jau 69 parašus po interpeliacijos tekstu energetikos ministrui A.Sekmokui.

Opozicija interpeliaciją ministrui ruošia nepavykus konkursui dėl užsienio bendrovės, kuris statytų naują atominę elektrinę Lietuvoje. Dabar Lietuva žada tiesiogiai derėtis su potencialiais investuotojais.

+370 5 2058514 begin_of_the_skype_highlighting              +370 5 2058514

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...