2011 Vasario 16

Vasaro 16-oji

Lietuva ir Lenkija solidariai atgavo Nepriklausomybę

veidas.lt

Lietuva ir Lenkija solidariai atgavo savo Nepriklausomybę, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimui skirtos iškilmingos Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijos metu trečiadienį sakė Lietuvoje viešintis kaimyninės šalies prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis).

“Lenkija ir Lietuva du kartus atkūrė savo Nepriklausomybę ir savo valstybes. (…) Antrą kartą Lenkija 1989-aisiais ir Lietuva 1990-aisiais vėl atgavo savo Nepriklausomybę ir valstybingumą, kad galėtų realizuoti savo troškimus ir svajones. Mes kartu solidariai atgavome savo Nepriklausomybę ir kovojome prieš totalitarinę režimą, solidariai dirbdami, atgavome savo valstybes”, – kalbėjo B.Komorowskis.

Jis dėkojo Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri lapkričio 11-ąją dalyvavo Lenkijos Nepriklausomybės dienos šventėje Lenkijoje. Kaimyninės šalies vadovas taip pat dėkojo už tai, kad jis kaip laisvos Lenkijos prezidentas gali kartu su Lietuvos gyventojais švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną.

“Dabar tapo labai graži ir gera tradicija, kad Lenkija ir Lietuva kartu švenčia savo Nepriklausomybės šventes”, – sakė B.Komorowskis.

“Linkiu Lietuvos žmonėms kuo gražiausios ateities 93-ųjų Valstybės atkūrimo metinių proga. Norėčiau tikėtis, kad geras darbas, kūrybingas darbas mums kartu dirbant leis mums užtikrinti mūsų gražią ateitį”, – sakė jis.

1918-ųjų vasario 16-ąją Lietuvos Taryba paskelbė atstatanti nepriklausomą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...