2010 Rugsėjo 03

Kaimynystė

Tarp gyventojų ir restoranų kyla konfliktai

veidas.lt

Virš dalies didmiesčių barų ir restoranų susitvenkė tamsūs debesys. Štai Šiaulių policijos komisariatas jau sudarė barų sąrašą, kuriems esą vertėtų apriboti prekybą alkoholiniais gėrimais, nes jie naktimis alkoholiniais gėrimais prekiauja be įprastai baruose taikomo antkainio. Be to, pareigūnų duomenimis, prie jų užfiksuojama nemažai viešosios tvarkos pažeidimų, o prie vieno buvo mirtinai sumuštas kaunietis.

Gyventojai spaudžia ir Panevėžio miesto savivaldybę. Čia žmonės jau trejus metus rašo skundus dėl alaus restorano “Čičinskas” svečių, kurie neblaivūs naktį triukšmauja ir aiškinasi santykius.

Alkoholio pardavimo laikas gali būti apribotas ir bemaž dešimčiai sostinės restoranų. Gyventojai labiausiai skundžiasi dėl Totorių gatvėje esančių barų “Chaplin”, “Misterija” ir “Transylvania” lankytojų keliamo triukšmo. Ramybės trokšta ir Islandijos, Vilniaus gatvių gyventojai bei žmonės, gyvenantys prie barų “Malibu” Žirmūnuose, “Prie Universiteto” Domininkonų gatvėje bei naktinio klubo “Pacha”.

Tačiau ne tik restoranai kartina gyvenimą kaimynams – vis dažniau ir šie sugalvoja būdų atsikeršyti ir pakenkti. Štai restoranas “Irmanto sriubos” buvo priverstas užsidaryti, nes kaimynas atjungė vandenį. Kita nenorėjusi prisistatyti verslininkė “Veidui” guodėsi niekaip negalinti rasti vietos restoranui sostinės Vokiečių gatvėje, nors gausybė patalpų stovi tuščios. “Gyventojai už tai, kad duotų sutikimą steigti restoraną, reikalauja pinigų. Kiekvienam tektų sumokėti po 10 tūkst. Lt. Aš tokių pinigų neturiu”, – piktinasi restorano savininkė. Nepatinka kaimynams ir iš restoranų sklindantys kvapai, todėl šie priversti montuoti brangią vėdinimo įrangą.

“Iš tiesų nieko blogo, jei verslininkai pažada kompensuoti kaimynams nepatogumus sudėdamai garsui nepralaidžius langus ar tvarkydami teritoriją. Tačiau piktybinis gyventojų kabinėjimasis netoleruotinas, nes restoranai investuoja ir moka mokesčius. Jų verslas neturi būti žlugdomas”, – teigia Viešbučių ir restoranų asociacijos vykdomoji direktorė Eglė Dilkienė ir priduria, kad Senamiestis turi būti gyvas.

Restoranams ir gyventojams gyventi santarvėje labiausiai padėtų geranoriškumas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...