2013 Lapkričio 09

“Tango Salon” scenoje – naujos argentinietiško tango aistros

veidas.lt


Lietingam rudeniui pasitinkant žiemą, Gyčio Ivanausko teatras siūlo žiūrovams karštas argentinietiško tango aistras atnaujintame spektaklyje “Tango Salon”.
Ne kartą savo žiūrovus įmantriomis argentinietiško tango kombinacijomis stebinęs “Tango Salon” šį rudenį grįžta pakeitęs šokėjų sąstatą bei atnaujinęs aistras kaitinančius šokius.
Pasak teatro įkūrėjo Gyčio Ivanausko, jo vardo teatre plušantis kolektyvas niekada nestovi vietoje, nuolat tobulėja ieškodamas naujų sprendimų bei idėjų, neleidžia spektakliams išsikvėpti.
“Šis spektaklis – ne išimtis. „Tango Salon“ – mūsų visų labai mylimas darbas, ypatingai pamėgtas publikos, todėl norime, kad jis nuolat kvėpuotų. Todėl ir šį kartą spektaklyje žiūrovai galės pamatyti naujų šokių, naujų kompozicijų, naujų veidų”, – sako G. Ivanauskas.
Prie “Tango Salon” komandos prisijungia jau gerai žiūrovams iš įvairių šokio projektų pažįstama šokėja Irina Nazarenko.
Anot šiuo metu vienam šokių projektui jėgas atiduodančios I. Nazarenko, tango – techniškai sudėtingas stilius, tačiau labai aistringas ir teatrališkas, puikiai tinkantis jos charakteriui.
“Spaktaklis “Tango Salon” man – lyg žiūrėjimas per uždangos plyšį į kitus laikus, kitokius žmones bei jų santykius, kur viskas saldžiai gražu, bet tuo pat metu tamsu lyg ežero vanduo miško glūdumoje. Man patinka vaidinti, improvizuoti šokio aikštelėje su kolegomis. Šis spektaklis – nuostabi ir žodžiais nenusakoma patirtis, galimybė prisiliesti ne tik prie šokio, bet ir teatro”, – sako I.Nazarenko.
Pasak spektaklio choreografės Brigitos Urbietytės, spektaklis grįžta ne tik pakeitęs sąstatą, bet ir atnaujinęs choreografinę spektaklio dalį.
“Kodėl keičiamės? Nemanau, kad į kažkada sukurtą kūrinį reikia žiūrėti, kaip į nekintamą ir neliečiamą vienetą. Nė vienas mūsų nestovime vietoje, kasdien gauname vis daugiau žinių ir patirties, todėl norime tobulinti ir savo kūrinius”, – tikina spektaklio choreografė.
Šį rudenį B.Urbietytė grįžo iš Argentinos, kur beveik tris mėnesius savo šokio įgūdžius bei žinias apie tango tobulino įvairiuose seminaruose, privačiose pamokose pas garsiausius šios šalies mokytojus.
B.Urbietytė  su savo partneriu Carlos Roriguez Arentinoje dalyvavo tango čempionate “Mundial de Tango Salon 2013″. Ši pora taip pat pasirodė labai svarbiuose Milongose šou: “La Baldosa” ir “Salon Caning”.
Kurdama naujus šokius spektakliui “Tango salon”, spalio pabaigoje, B.Urbietytė su partneriu dalyvavo tango festivalyje Maskvoje. Gruodį pora grįš į šį miestą, nes yra pakviesti mokyti tango subtilybių privačioje mokykloje. Be to, poros planuose – vasario mėnesį vyksiantis tango festivalis “Planetango 12″, kur jie taip pat pakviesti būti mokytojais.
“Tango Salon” – tai dar vienas bandymas “išgelbėti” pasaulį – šįkart moters grožiu ir aistringuoju argentinietišku tango.
Pagrindinės spektaklio herojės – aristokratų pramoninkų šeimos moterys, puoselėdamos savo grožį, didžiąją laiko dalį leidžia vietinio miestelio grožio salone. Tačiau šis spektaklis – ne apie ryškias jų lūpas, riestas blakstienas ar tobulas garbanas… “Tango Salon” – vyro ir moters žaidimas, įvairiausių jausmų sintezė tango ritmu…

Spektakliai vyks:
Lapkričio 12 d., 19 val. Menų spaustuvė, Vilnius
Lapkričio 29 d., 18 val. Girstutis, Kaunas
Gruodžio 28 d., 18 val. Girstutis, Kaunas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...