2011 Birželio 07

Tailandas prašo Lietuvos padėti skatinti demokratinę kultūrą

veidas.lt

Scanpix

Tailandas, pastaraisiais metais išgyvenantis politinių jėgų susipriešinimo ir politinio nestabilumo laikotarpį, prašo Lietuvos pasidalyti demokratinės kultūros skatinimo patirtimi.

Ši Pietryčių Azijos šalis taip pat siūlo inicijuoti akademinius mainus tarp abiejų šalių universitetų, ypač medicinos srityje, bei domisi bendrais mokslo tyrimais farmakologijos, informacinių technologijų, fizikos (lazerių, puslaidininkių) srityse.

Tokie pasiūlymai nuskambėjo Azijos ir Europos susitikimo (Asia-Europe Meeting, ASEM) ministrų renginyje Vengrijoje, kuriame Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė susitiko su Tailando užsienio reikalų ministru Kasitu Piromya (Kasitu Piromija), pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Per susitikimą taip pat konstatuota, kad Tailandas yra daugiausiai Lietuvoje investavusi Pietryčių Azijos valstybė. Tailandas ir Lietuva yra pasirengusios pasirašyti dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį.

Tailandas ir kita regiono šalis – Indonezija – patvirtino, kad didelį dėmesį skiria demokratijos stiprinimui pasaulyje, ir pažadėjo dalyvauti Demokratijų bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikime Vilniuje liepos 1 dieną.

Lietuva kaip ASEM dialogo transporto klausimais iniciatorė pakvietė Indoneziją ir Tailandą aktyviai dalyvauti antrajame ASEM transporto ministrų susitikime Kinijoje spalio 24-26 dienomis.

Indonezijos užsienio reikalų viceministrė Retno Marsudi, su kuria taip pat buvo susitikusi A.Skaisgirytė Liauškienė, pristatė Balio demokratijos forumo veiklą ir pabrėžė, kad Indonezija ketina aktyviai dalyvauti ASEM transporto ministrų susitikime bei ypatingai domisi jūrų saugumo tema bei jūrų piratavimo problematika.

Pastaraisiais metais patyrusi keletą piratavimo prie Afrikos krantų incidentų, Lietuva skiria vis didesnį dėmesį piratavimo prevencijos temai tarptautiniuose forumuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...