2016 Sausio 13

Antipropaganda

Šventės išsiurbė Kremliaus propagandistų fantaziją

veidas.lt

“East StratCom Task Force” nuotr.

Naujųjų metų šventės sutrikdė įprastą Kremliaus propagandos darbą: vis dažniau kartojami tie patys teiginiai, iš stalčių traukiamos senos “sensacijos”.

Pagal ES specialios antipropagandos grupės “East StratCom Task Force” duomenis pateikiame įdomiausių melų / propagandos tendencijų 5-tuką:

1. Ukrainiečiai nuslėpė radarų duomenis Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimo byloje. Iš tiesų - dar spalį paskelbtose tyrimo išvadose teigiama, kad nei Rusija, nei Ukraina nesuteikė šių duomenų.

2. Tradiciniai ir tūkstančius kartų girdėti, bet nepatvirtinti kaltinimai ukrainiečiams: jų pajėgos apšaudo taikius gyventojus, tarptautinius stebėtojus, o į Mariopolį atvyko 3 batalionai turkų ir kitų šalių karių bei “žinoma” ISIS teroristų.

3. BBC pranešė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenko buvo nugabentas į ligoninę dėl apsinuodijimo alkoholiu, o jo žmona rastas “trūkusi” po Kalėdų eglute – nieko panašaus BBC nepranešė, nieko panašaus nenutiko.

4. Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pareikalavo, kad Ukraina grąžintų anksčiau Lenkijai priklaususias teritorija. Tai jau kelis metus klaidžiojančios istorijos apie Lenkijos ir Vakarų norą padalinti Ukrainą atkartojimas.

5. Fašismas “klesti” ne tik Ukrainoje, bet ir Baltijos valstybėse: esą vienos Latvijos mokyklos moksleiviai mokslų baigimo proga gaus žiedus su svastikomis.

Visą ataskaitą rasite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...