2016 Vasario 24

#Antipropaganda

Kuo gyva Kremliaus propaganda: 5 melai

veidas.lt

Vladimiras Solovjovas / "Scanpix" nuotr.

Suaktyvėjus konfliktui Ukrainos rytuose ir vos ne kasdien pranešant apie naujas aukas, į Ukrainą vėl pagrindinį dėmesį nukreipė ir Kremliaus propagandos grifai. Tiesa, prisimintos ir Baltijos valstybės.

Remdamiesi ES specialios grupės “East StratCom Task Force” surinkta medžiaga pateikiame 5-tuką Kremliaus propagandos nesąmonių:

1. Ukraina – žlugusi valstybė ir bus prijungta prie Lenkijos. PAAIŠKINIMAS: Tradicinė Kremliaus “dainelė”, kurios tikslas įrodyti Vladimiro Putino žodžius, kad Ukraina nėra valstybė, ir žinoma įbauginti, kad šią “brolišką rusams” tautą tuoj okupuos lenkai, europiečiai, amerikiečiai ar net Islamo valstybė.

2. Jau pagarsėjusio Vladimiro Solovjovo laidoje pranešta eilinė “sensaciją”, kad Vakarai planuoja Rusijos sunaikinimą ir ruošiasi branduoliniam karui. PAAIŠKINIMAS: žinutė skirta rusams – esą visas pasaulis prieš juos ir jie turi gintis, todėl ekonomikos krizė, korupcija ir kitos bėdos neturėtų jiems būti svarbios. Visai kaip Stalino laikais.

3. Toje pačioje V.Solovjovo laidoje paminėti ir “braliukai” latviai: esą jie ir NATO specialiosios pajėgos ruošiasi rusakalbių mažumos skerdynėms Latvijoje. PAAIŠKINIMAS: absurdiškai skamba? Bet daug kartų kartojamas melas tampa tiesa. Tuo labiau, kad tai skatina tiek baimes dėl savo tautiečių, tiek kerštą už tariamą neteisybę.

4. Tad netrukus laidoje padaroma išvada: Ukraina ir Baltijos valstybės priklauso Rusijai, todėl tik Rusija gali spręsti jų likimą. PAAIŠKINIMAS: ar tikrai reikia paaiškinimo? Juk viskas aišku

5. Pabaigai “uogytė”: “Interfax” pranešė, kad Ukrainos specialiosios pajėgos bando pripratinti Rusijos jaunimą prie narkotikų.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...