2013 Gruodžio 23

Švenčių pirkimo bumas: kaip nepasiklysti internetinių parduotuvių lentynose

veidas.lt

Psichologai jau seniai tyrimais įrodė, kad švenčių laikotarpio pirkimo karštinė kelia didesnį stresą nei suteikia džiaugsmo. O ir kuo čia džiaugtis, kai vos įžengus į prekybos centrą rizikuojate būti sutryptas minios, paskui praleidžiate daugybę laiko studijuodami šventiniu laikotarpiu aktyviai brukamus „nuolaidų, akcijų ir dovanų“ pasiūlymus, o galiausiai jūsų laukia kantrybės testas stoviniuojant eilėje prie kasų.

Žinoma, tik nuo jūsų priklauso, ar norite būtent taip apsirūpinti šventinėmis dovanomis, mat ne ką mažesnis šventinis šurmulys verda ir interneto prekybos platybėse, tačiau pirkėjų laiko ir energijos sąnaudos kur kas mažesnės, nes daugiausiai darbo tenka pardavėjui.

Šventinė parduotuvių apgultis

Tai, kad iš prekybos centrų pirkėjų apgultis persikelia į virtualią erdvę, pripažįsta ir buitine tecnnika prekiaujančios parduotuvės pigiausnerasi.lt vadovas Romanas Kozikas: „Prieš šventes išauga užsakymų skaičius, tai ypač akivaizdu prieš Kalėdas, kuomet visi skuba apsirūpinti dovanomis“.

Anot jo, prieš Kalėdas pirkėjai itin domisi namų apyvokos prekėmis, buitine technika ir įvairiomis praktiškomis smulkmenomis: „Įmonės taip pat aktyviai ieško dovanų ir renkasi netradicinius sprendimus – populiarios klaviatūros su medžio apdaila ar įskirtinio dizaino USB HUB. Dažnai dovanojamos tokios pratiškos dovanos kaip ausinės. Žinoma, populiariausia dovana vaikams – žaidimų konsolės“, – kalbėjo R. Kozikas.

Kaip nepasiklysti interneto parduotuvių lentynose

R. Kozikas patarė, kaip rinktis prekes interneto parduotuvėse, kad nekiltų sunkumų jas įsigijant: „Svarbu, kad prie kiekvienos prekės būtų nurodytas gamintojo kodas, pagal jį norimą prekę galima surasti ir gamintojo puslapyje – taip galite rasti daugiau naudingos informacijos apie daiktą ar prietaisą. Taip pat visuomet verta pasitikrinti (jei tokia techninė galimybė yra) ar norima prekė yra sandėlyje.“

Pigiaunerasi.lt vadovo teigimu, verta atkreipti dėmesį ir į nuolaidas, mat prabėgus parai, kaina gali pasikeisti. „Reiktų nepatingėti ir būtinai perskaityti prekės aprašymą bei įsitikinti, kad ji tikrai nauja, mat vis dažniau pasitaiko atvejų, kuomet pardavėjai bruka grąžintas ar sandėliuose užsigulėjusias prekes su nuolaida“, – patarė R. Kozikas ir pridūrė, kad galima susirasti norimą prekę parduotuvėje, ją apžiūrėti, užsirašyti gamintojo kodą, o tada jos ieškoti internete, nes interneto parduotuvės neretai gali pasiūlyti mažesnę kainą ar didesnę nuolaidą, mat jų veiklos kaštai yra žymiai mažesni už įprastų.

Racionalūs pirkėjai – nebijantys pirkti internetu

Pasak pigiaunerasi.lt vadovo, pirkėjai internetu apsiperka racionaliai pagalvoję: „Keletas prekių užsakomos iš karto, kad būtų pristatytos vienu metu. Pastebėjome, kad dažniausiai internetu apsiperka 20-35 amžiaus klientai ir veikiausiai tai susiję su pasitikėjimu internetine prekyba, šie žmonės tai jau yra išbandę.“

Pašnekovo teigimu, faktas, kad nemažai žmonių bijo pirkti internetu, neturėtų stebinti: „Veikia gausybė įvairių parduotuvių, tad ir klientų patirčių yra įvairių. Prieš perkant verta pasidomėti parduotuvės veikla ir jos legalumu, o be to, juk daugiausiai atsikaitymų vyksta per elektroninės bankininkystės sistemą, tad tai kur kas saugiau nei atiduoti pinigus kažkam į rankas.“Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...