2011 Lapkričio 23

Sveikos gyvensenos guru V. Kulvinskas: gyvenant sveikai galima sutaupyti

veidas.lt


Pirmą kartą Lietuvoje viešintis lietuvių kilmės mokslininkas ir žaliosios mitybos judėjimo pasaulyje pradininkas Viktoras Kulvinskas teigia, jog pasirenkant sveiką gyvenimo būdą ir valgant remiantis žaliosios mitybos principais, galima sutaupyti pakankamai nemažą sumą pinigų. Be to, jei pasaulis maitintųsi žaliu maistu, maisto užtektų net 5 kartus daugiau žmonių.

„Valgydami sveiką ir natūralų maistą galime būti taupūs. Nemažai maisto galima užsiauginti patys, net jei neturime nuosavo namo, šalia kurio būtų didžiulis daržas. Pavyzdžiui, įvairias sėklas galima daiginti, želmenis auginti namuose, balkone. Taip nebrangiai jūs turėsite tikrai sveikų ir maistingų produktų, iš kurių galėsite paruošti daug energijos teikiančių ir skanių patiekalų“, – specialaus susitikimo metu kalbėjo mokslininkas.
Pasak jo, žalias (gyvas) maistas – tai geriausias kelias ne tik į sveikatą, jaunystę, bet ir į ilgaamžiškumą. Svarbu vengti gyvulinės kilmės, aukštesnėje nei 45 laipsnių temperatūroje kepto ar virto maisto, stiprių pagardų ar nenatūralių prieskonių. Taip pat visą maistą būtina labai gerai sukramtyti. Tai bus ne tik pagalba virškinimo sistemai, bet ir mankšta veido raumenims, o tai padės išlaikyti jaunyste veide. Visgi, jei ilgai kramtyti nesinori, kiek įmanoma daugiau maisto reikėtų smulkinti trintuvu ar plaktuvu.
„Apskritai valgykite tik tada, kada iš tiesų norite. Beveik visi žmonės valgo per daug. Derinkite ir rinkitės maistą taip, kaip jums liepia jūsų kūnas. Svarbiausia, niekada nevalgykite sunkiai virškinamo maisto, prieš imdamiesi sunkaus fizinio darbo. Na,  o prieš sudėtingą protinį darbą, patartina laikytis pasninko ir gerti tik sultis arba vandenį. Tokiu būdų jūsų smegenys nebus apsunkintos ir apkrautos maistu, galės efektyviau dirbti“, – dėstė JAV gyvenantis ir Hipokrato institutą įkūręs V. Kulvinskas.
Pats V. Kulvinskas teigia pradžioje žinojęs labai mažai apie sveiką gyvenimo būdą ir tai, kaip tai atrodo, tačiau palaipsniui mokslininkas pradėjo tuo aktyviai domėtis, atlikinėjo įvairius eksperimentus. Nors jaunystėje pats valgė nesveiką, kaloringą, riebų, gyvulinės kilmės maistą, rūkė ir vartojo alkoholį, atsiradus sveikatos problemoms, nusprendė keisti savo gyvenimo būdą. Taip grįžo ne tik energija, sveikata, bet ir ėmė jaustis laimingas. „Šiandien aš noriu, kad visi žmonės būtų laimingi ir sveiki“, – sako Hipokrato institute bei įvairiuose pasaulio kampeliuose seminarus vedantis V. Kulvinskas.
Per dvi viešnagės gimtinėje savaites jis surengs seminarų ciklą (lapkričio 24-27 d.) bei VIP retritų ir Lietuvos žmonėms. Juose bus dėstoma ir pasakojama ne tik, kaip sveikai gyventi, kaip apsisaugoti nuo ligų, būti žvaliems ir laimingiems, bet ir atskleistos jaunystės ir geros savijautos paslaptys. Seminarų dalyviai bus kviečiami prisijungti ir drauge su Rytų medicinos daktare Daniela Prauss atlikti meditacijos ir jogos pratimus bei išbandyti iš natūralių produktų pagal žaliosios mitybos principus paruoštus patiekalus.
Kalbėdamas apie lietuvių mitybos ypatumus, V. Kulvinskas teigė, jog renkantis maistą būtina atsižvelgti į klimatą, kuriame gyvename.
„Kadangi Lietuvoje žiemos metu klimatas yra ganėtinai šaltas ir yra sudėtingiau vietoje užsiauginti žalią maistą, vis tiek galima rasti kuo maitintis. Vienas produktų – riešutai, kuriuos sudaro apie 60 proc. riebalų, kurie būtini šaltesniame klimate gyvenantiems žmonės. Riebalais taip pat turtingos yra saulėgrąžos. Šaltuoju metų laiku taip pat reikėtų rinktis šiltą maistą. Pavyzdžiui, šaltą vandenį keisti šiltu. Be to, net ir pagal žaliavalgystės principus galima pasigaminti sriubą – tiesiog vanduo neturi būti šiltesnis nei 45 laipsniai“, – patarimus dalino V. Kulvinskas bei pabrėžė, jog staiga ir radikaliai keisti gyvenimo būdo nereikia. Viską reikia daryti pamažu. Galima pradėti nuo to, jog kitaip (gyvu maistu) maitinsitės tik kartą per savaitę ir pamažu didinsite sveikos mitybos dienų skaičių.
Po beveik dviejų metų derybų ir planavimo į Lietuvą Viktorą Kulvinską pakvietė VŠĮ „Žalia mityba“ vadovė Gražina Gum. „Aš labai džiaugiuosi, jog pagaliau ir Lietuvoje turime galimybę išvysti pasaulio pripažinimą pelniusį lietuvių kilmės sveikos gyvensenos guru ir tiesiai iš jo sužinoti jaunystės ir energijos šaltinio paslaptis. Už šią Viktoro Kulvinsko viešnagę Lietuvoje noriu padėkoti ir prie jos nemažai prisidėjusiam verslininkui Antanui Guogai“, – sakė Gražina Gum bei džiaugėsi, jog prieš pat V. Kulvinsko atvykimą į gimtinę, Lietuvos knygynus pasiekė jo bestseleris „Kaip išlikti XXI amžiuje“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...