2011 Lapkričio 15

Į lietuvių kalbą išversta ir išleista sveikos gyvensenos biblija

veidas.lt

Į lietuvių kalbą išverstas ir išleistas sveikos gyvensenos biblija pasaulyje vadinamas lietuvių kilmės mokslininko ir žaliosios mitybos judėjimo pradininko Viktoro Kulvinsko bestseleris „Kaip išlikti XXI amžiuje“.

Asmenine patirtimi, pastebėjimais, patarimais ir gausiais literatūros šaltiniais paremtoje knygoje gausu atradimų, kurie ne tik moko gyventi taupiau, sveikiau, racionaliau, bet ir atskleidžia šį tą naujo apie žmogų ir aplinkinį pasaulį.

„Ši knyga jau seniai atrasta už Atlanto ir pripažinta kaip visų žaliavalgių ir sveiką gyvenimo būdą propaguojančių entuziastų vadovas, pagaliau atrado kelią ir į mūsų knygynus. Kasdien sparčiai plečiantis sveiką gyvenimo būdą propaguojančių žmonių ratui, buvo būtina turėti sava kalba parašytą svarų informacijos šaltinį, kuris taptų kelio į kitokį gyvenimą pradžia“, – sako knygą išleidusios VŠĮ „Žalia mityba“ vadovė Gražina Gum.

Autorinė V. Kulvinsko knyga „Kaip išlikti XXI amžiuje“ pasaulyje parduota daugiau nei pusės milijono tiražu. Vien JAV šios knygos išleisti 53 leidimai, Vokietijoje – 14 leidimų. Knygos puslapius varto ir joje skelbiamomis idėjomis vadovaujasi tokios žvaigždės kaip tenisininkė Venus Williams, komikas Dickas Gregory, TV šou žvaigždė Philipas M. Thomas ir kt. Knygai neabejingas buvo ir pats Michaelis Jacksonas bei legendinė aktorė Gloria Swanson. Šiuo metu lietuvišką jos vertimą galima rasti ir visuose Lietuvos knygynuose.

„Tikiu, jog ši knyga nepalieka abejingų. Stengiausi, kad mano skleidžiamos idėjos paliestų skaitytoją ir priverstų jį susimąstyti apie tai, kaip iš tiesų mes gyvename, kodėl gyvename taip, kad patys žudome save per savo neišmanymą, ir kokiu keliu mums eiti, kad gyvybės syvai tekėtų kiekviena mūsų ląstele ir pilni vidinio budrumo bei džiugesio būtume visada pasirengę žengti per XXI amžių, kad ir koks jis būtų“, – teigia Viktoras Kulvinskas.

V. Kulvinskas sukūrė žaliavalgystės principais grįstą teoriją, kuria vadovaujasi tūkstančiai žmonių visame pasaulyje. Jų tarpe ne viena jaunyste ir energija spinduliuojanti Holivudo žvaigždė, jų tarpe Demi Moore, Uma Thurman, Woody Harrelsonas ir kt.

V. Kulvinskas pabrėžia, jog mityboje svarbiausia daug fermentų, mažai baltymų, mažai krakmolo ir daug skysčių turintis neapdorotas vegetariškas maistas. Autorius taip pat sukūrė niekada anksčiau nesuformuluotą teorinį modelį vėžiui, artritui, mėnesinėms ir gyvenimo pailginimo formulei, kuris atlaikė net ir priekabiausių mokslininkų analizę.

Visa tai jis išdėstė aštuntajame dešimtmetyje JAV pasirodžiusioje knygoje „Kaip išlikti XXI amžiuje“. Ši iš karto buvo pripažinta įspūdingiausiu moksliškai pagrįstu neapdoroto maisto naudos žmogaus sveikatai dokumentuotų įrodymų rinkiniu. Tokia ji išliko iki šiol – gyvo maisto biblija pripažįstama sveikatos specialistų.

Gimęs Lietuvoje per Antrąjį pasaulinį karą (1939 m.), V. Kulvinskas emigravo į JAV, ten įgijo matematikos magistro laipsnį, dėstė Konektikuto universitete, buvo Harvardo universiteto, Masačiusetso technologinio instituto, Smitsonian astrofizinės observatorijos, Apolono projekto ir kt. kompiuterių konsultantas. V. Kulvinskas yra fizikos garbės bendrijos Sigma Pi Sigma narys, drauge su Lietuvoje gimusia dr. Ann Wigmore Bostone įkūrė Hipokrato sveikatos institutą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...