2017 Birželio 11

Svarbiausia – įtikti lankytojams

veidas.lt

Būtent taip tvirtina „Žuvėdros“ šeimininkai. Tie, kurie bent kartą čia lankėsi, sako, kad tai vieta, į kurią norisi sugrįžti, o ignaliniečiai į klausimą, kur jų mieste būtų galima apsistoti, skaniai papietauti ir smagiai praleisti laisvalaikį, miesto svečiams atsako: „Žuvėdroje“.

Viktorija MITKUTĖ

Turbūt nerasime žmogaus, kuris, bent kartą pabuvęs Ignalinoje, nežinotų, kas gi yra ta „Žuvėdra“. Bet jei joje lankėtės gerokai anksčiau nei prieš dešimtmetį, pamirškite viską, ką žinojote, nes iš senųjų laikų restorano čia liko tik du dalykai – nuostabi vieta ant Paplovinio ežero kranto ir pavadinimas.

Pajusti, ko pageidauja svečiai

Moderniu restoranu ir viešbučiu, kuriame apsistoja į Ignalinos kraštą atvykę turistai iš Vokietijos, Ispanijos, Skandinavijos ir kitų šalių, o šeimos šventes mielai rengia ne tik ignaliniečiai, „Žuvėdra“ tapo 2005-aisiais. Jos savininkas ir vadovas Petras Mačiulis prisimena, kad tada, kai iš esmės rekonstravę įsigytą pastatą rengėsi atidaryti jame restoraną, buvo madingi pavadinimai su šeimininkų vardais, bet vienas vietinis gyventojas pasiūlė: „Palikit „Žuvėdrą“, juk ją ir seneliai, ir tėvai, ir jau suaugę jų vaikai – visi, gyvenantys 20 km spinduliu aplink Ignaliną, žino“. Taip, pasak verslininko, ir liko „Žuvėdra“ – kaip buvo pavadinta prieš 55 metus.

Kai šeima nusprendė atgaivinti restoraną, nutarė pasiūlyti ignaliniečiams ir miesto svečiams naują požiūrį į maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas. „Pradėjome rengti atvirų durų dienas, vaidinimus, šaškių ir šachmatų varžybas, gyvos klasikinės ir populiariosios muzikos koncertus, kvietėme žinomus atlikėjus ir pavertėme naująją „Žuvėdrą“ mažu kultūros centru“, – pasakoja P.Mačiulis.

Pasiteisino ir siekis teikti kuo aukštesnės kokybės paslaugas: dabar, pasak pono Petro, 50 km atstumu aplink Ignaliną tai vienintelis viešbutis, įvertintas trimis žvaigždutėmis.

Bet, anot jo, miegoti meškos miegu kurortinėje vietovėje nėra kada – vasaros sezonui, kai sulaukiama daugiausiai svečių, pradedama ruoštis jau vasarį. „Būtinai pasikviečiame gerą mūsų bičiulį – virėją Vaidotą Mačkinį, dirbusį Anglijoje,  Ispanijoje, kitose šalyse, ir svarstome, kokių naujų patiekalų galėtume pasiūlyti, kuriame jų receptus. Šiais metais pasirinkome žuvies kryptį, nes lankydamiesi ežerų krašte svečiai jos labai dažnai pageidauja“, – pasakoja verslininkas. Vasarą bus siūloma pasimėgauti vietinių vandenų žuvimi seliava, be to, bus patiekalų iš doradų, upėtakių, starkių – visi nauji, originalūs.

Tačiau, kaip pabrėžia verslininkas, svarbu ne sugalvoti ką nors, ko nėra kitur, bet pajusti, ko pageidauja lankytojai: „Šią vasarą valgiaraštyje taip pat siūlysime daugiau salotų, vegetariškų patiekalų, nes pastebėjome, kad jų pageidauja vis daugiau mūsų svečių.“

Ir šventės, ir poilsis, ir pramogos

Pradėjusi teikti apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas, netrukus įmonė išplėtė veiklą. „Dažnai ruošiame šventes netoli Ignalinos esančiame Vidiškių dvare, kuriame žmonės mėgsta švęsti vestuves ir kitas svarbias šeimos šventes, taip pat rengiame pobūvius kaimo turizmo sodybose. Be to, „Žuvėdros“ konferencijų sale mielai naudojasi įvairių mokymų, konferencijų organizatoriai, o vasarą čia neretai apsigyvena stovyklaujantys krepšininkai, kitų sporto šakų atstovai, šokėjai. Viešbučio gyventojai gali nemokamai naudotis valtimis, yra ir vandens dviračių“, – vardija P.Mačiulis.

Ramaus poilsio mėgėjai mielai leidžia laiką ežero, iki kurio vos keli žingsniai, pakrantėje, bet šeimininkai, pajutę, kad viešbučio svečiams ir patiems ignaliniečiams trūksta originalių pramogų, prieš trejus metus atidarė pramogų parką. „Tai vienintelis parkas Ignalinos rajone, kuriame įrengtos laipynės medžiuose – dvi skirtingo sudėtingumo trasos, o iš viso yra apie 30 dviejų lygių rungčių ruožų. Taip pat įrengtas parkas, skirtas mažyliams, – saugios laipynės tinkle. Dar viena pramoga – skrydis per ežerą. Alytus didžiuojasi ilgiausiu skrydžiu virš upės, o mes – virš ežero. Vadovaujant patyrusiam instruktoriui lankytojas su specialiais apraišais pakyla į 22 metrų aukštį ir per 40–45 sekundes virš ežero nuskrieja 310 metrų“, – pasakoja P.Mačiulis ir priduria, kad vyriausia pramogų parko lankytoja, įveikusi visą trasą, – 74 metų turistė iš Lenkijos, todėl nereikia manyti, kad ši pramoga tinka tik jaunimui.

Užsieniečiai atrado Aukštaitiją

Iš kur sulaukiama daugiausiai svečių? P.Mačiulis tokios statistikos neturi. Kadangi Ignaliną supa daugybė ežerų, žiemą pas juos užsuka poledinės žūklės mėgėjai, pailsėti ir užkąsti ateina Lietuvos žiemos sporto centro lankytojai, o vasarą didžioji dalis viešbučio ir restorano klientų – užsieniečiai.

Kad ir iš kur būtų atvykę svečiai, šeimininkams svarbus kiekvienas klientas, nes jei jis bus patenkintas, tai ir pats sugrįš, ir kitam pasakys. Todėl artėjant šiai vasarai jie atnaujino – vienur šį tą perdažė, kitur gėlių pasodino – ne tik viešbutį, restoraną ir pramogų parką, bet ir už kelių kilometrų nuo Ignalinos esančioje Palūšėje įrengtą kavinę bei parduotuvę. Šis kaimas – 2017 metų mažoji Lietuvos kultūros sostinė, todėl čia vyks nemažai renginių, o jų dalyviai ir žiūrovai, pasak pono Petro, taip pat norės suvalgyti sumuštinį ar išgerti kavos jaukioje aplinkoje.

Prikėlęs naujam gyvenimui „Žuvėdrą“, verslininkas pats ėmė populiarinti šį kraštą užsienio turizmo agentūrose, ir jo kelionės į tarptautines turizmo parodas bei specialios ekskursijos, kurių metu kartu su penkiomis kalbomis kalbančiu bendravardžiu sūnumi užsieniečiams pristatydavo Aukštaitijos nacionalinį parką, Ginučius, Palūšę ir kitas šio krašto vietas, subrandino gražių vaisių: turistų grupes čia nuolat atsiunčia Danijos, Kroatijos, Latvijos bei kitų šalių turizmo agentūros, o neseniai per vienus metus atvyko net 37 japonų grupės.

„Dažniausiai tai turistai, keliaujantys aplink Baltijos jūrą. Pas mus vienu metu gali apsigyventi 24 žmonės, tad jie ir formuoja nedideles grupes. Kita turistų dalis atvažiuoja užsisakę vietas per viešbučių rezervavimo sistemą „booking.com“. Net iš Naujosios Zelandijos esame sulaukę svečių. Tai žmonės, ieškantys gamtos ir ramybės. Pas mus jie pavalgo, pernakvoja ir išsinuomoję dviračius ar pėsčiomis keliauja po vaizdingas apylinkes“, – pasakoja P.Mačiulis.

Konkurencija padeda tobulėti

Pasak jo, sumanymas plėsti paslaugas pasiteisino: „Žmogus, atėjęs išgerti puodelį kavos ar suvalgyti kepsnį, pamato, kad čia galima ir dar šį tą nuveikti. Ir pabando. Kuo įvairesnės pas-laugos, tuo labiau jos augina viena kitą.“

„Žuvėdros“ indėlį į Ignalinos bendruomenės gyvenimą (įmonė remia įvairius kultūros ir sporto renginius, moksleivius, meno saviveiklos kolektyvus) verslininkas vadina abipusiškai naudingu bendradarbiavimu ir priduria norįs, kad regione daugėtų įvairias paslaugas teikiančių įmonių. Į klausimą, ar nebijo konkurencijos, jis atsako, kad svarbiausia, jog žmonės turėtų iš ko rinktis: „Didėjanti konkurencija mums yra paskata dar labiau pasitempti, siūlyti klientams aukštesnės kokybės paslaugas, nes jei nori, kad žmonės pas tave ateitų, neužtenka iškepti kot-letą ir gražiai jį pateikti.“

Verslininkas patikina, kad džiaugtųsi, jei atsirastų koks investuotojas, kuris nuspręstų pasiūlyti mieste naujų vakaro pramogų, kurių dabar labai trūksta, SPA tipo paslaugų gyventojams, turistams ar konferencijų dalyviams, nes „kuo daugiau sveikos konkurencijos ir įvairių aukštos kokybės paslaugų, tuo daugiau bus atvažiuojančių žmonių, kurie turės iš ko rinktis, o rajono verslas ir bendruomenė taip pat turės naudos“.

Svarstantys, kur Ignalinoje pernakvoti, papietauti ar surengti šventę, „Žuvėdros“ tinklalapyje www.zuvedra.com ras viešbučio numerių ir kitų čia teikiamų paslaugų kainas bei nuotraukų ir galės leistis į virtualų turą internete po viešbutį, restoraną ir įspūdingas Paplovinio ežero, virš kurio driekiasi skrydžio ekstremalių pramogų mėgėjams trasa, apylinkes.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...