2011 Sausio 24

Geriausi merai

Geriausias Lietuvos savivaldybių meras – Ignalinos rajono vadovas

veidas.lt

Merų reitinge šiemet pirmas – Ignalinos vadovas. “Šiemet specialiai geriausiu meru nerinkome didelių miestų vadovų,- tokį “Veido” ekspertų verdiktą komentavo žurnalo vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. – Kadangi tai visiškai skirtingos svorio karegorijos”. Pasak G. Sarafino,  didžiuosius miestus galime suskaičiuoti ant dviejų rankų pirštų, o mažų savivaldybių- daugiau nei du trečdaliai”.  Toli gražu ne vien didmiesčiai lemia Lietuvos likimą. Ankstesniųjų metų merų rinkimų nugalėtojai – Ričardas Malinauskas ir Rimantas Taraškevičius konkurse apskritai nebuvo vertinami.
mewraIBENDRA

Geriausias Lietuvos meras dirba Ignalinoje – trečią kartą surengtuose geriausio mero rinkimuose šiemet nugalėjo šio rajono vadovas valstietis liaudininkas Bronius Ropė, jau 19 metų vadovaujantis Ignalinos rajonui. Antrasis, anot 180 ekspertų, liko Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, trečiasis – Šiaulių miesto meras Genadijus Mikšys.
Tradiciniame savaitraščio “Veidas” tyrime ketvirtas – Kauno vadovas Andrius Kupčinskas. Penktas – Vilkaviškio rajono meras Algirdas Bagušinskas.

degut_rope24

Rinkimų nominantas B. Ropė savo padėkos kalboje buvo paprastas: “Svarbu įsiklausyti į kiekvieno interesanto negandas ir kiek įmanoma jam padėti. “O kai atvažiuoji į Vilnių, pereini Gedimino prospektu, pasidairai į ministerijų langus, kur šviečia – užsuki. Taip nemžą dalį savo rajono problemų ir išspręndi…”

trys

Savaitraštis “Veidas” buvo išsiuntęs 180 anketų, kuriose respondentų prašė išskirti po penkis pažangiausiai besitvarkančius merus.
Į apklausos anketą atsakė patys merai, viceministrai ir ministerijų kancleriai, departamentų, kuruojančių regionų reikalus, direktoriai, Vyriausybės atstovai apskrityse, Seimo kontrolieriai ir 20 pagrindinių šalies verslo asociacijų atstovai. Rinkimus rėmė Mykolo Riomerio universitetas.
Pernai tuose pačiuose rinkimuose geriausiu meru buvo išrinktas Klaipėdos vadovas Rimantas Taraškevičius, o 2009-aisiais – Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

rope24

Geriausi šių metų merai buvo pagerbti pirmadienio pavakarę sostinės “Neringos” restorane. Geriausius Lietuvos merus sveikino Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Savo sveikinimo kalboje Seimo pirmininkė pabrėžė, kad toli gražu ne vien pinigai lemia sėkmingą merų darbą. Tikroji valdžia, turinti daugiausiai padėti žmonėms ir yra savivaldybės, o ne Seimas, Vyriausybė ar Prezidentė.

Daugiausia kritikos sulaukė Vilniaus savivaldybė, tačiau, pasak I. Degutienės, dabartinis sostinės savivaldybės meras Raimundas Alekna čia beveik nieko dėtas, kadangi miestui jam teks tevadovauti vos porą mėnesių.

sindek24

“Veido” leidėjas Algimantas Šindeikis apgailestavo, kad nuo šių metų spauda pagal mokesčių naštą yra prilyginta trąšų ar traktorių gamykloms. “Šiandien tenka apgailestauti, kad vis daugiau Lietuvos spaudos pateks į nedraugiško mums kapitalo rankas”,- sakė “Veido” leidėjas. – Jis priminė, kad Vengrijos parlamentui priėmus nepalankius žiniaskaidai įstatymus, vengrai yra kritikuojami visos Europos Sąjungos. Premjerui Viktorui Orbanui europiečiai net simboliškai užklijavo burną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. KlaipėdA KlaipėdA rašo:

  Įdomu,kaip buvo renkami tie “geriausi merai”?Gal tiksliau būtų pasakyti”…savivaldybių darbuotojų ir verslo magnatų išrinkti geriausi merai…?Nes jeigu būtų rinkę miestelėnai,nemanau kad Klaipėdos meras p.Taraškevičius patektų bent į antras pozicijas.Jau vien su savo stikliniais dangoraižiais-monstrais,bjaurojančiais miestą,ir su nerūšiuotų šiukšlių deginimo gamykla,miesto miegamajame rajone(nuo artimiausių gyv.namų-800m.)p.Taraškevičiaus kandidatūros kėlimas į “geriausius merus”yra amoralus.Tad kas jį rinko?!
  P.S.Nebent meras neatstovauja miesto žmonėms,o kažkam kitam…

 2. Pasvalys Pasvalys rašo:

  pritariu – nesamoningi vertinimai ir vietos. Pasvalio meras uz ka 9 vieta?? mazu maziausiai paskutine. Ten nieks nieko nedaro, miestas mirstantis, o jie sedi ir rankos nejudina. Kiek metu jokiu verslo investuotoju, jokiu realiu darbu. Dave europa pinigu, tai paeme. Ka jie padare tai praktiskai nieko verta. VEIDAS – skelbiat šukį “Žvelk giliau”, bet jau tokio čia trumparegiško požiūrio būta. Gerai kad ir neperku šio žurnalo.

 3. Matomai Matomai rašo:

  čia tas geriausias meras, kuris daugiausia pavagia? Tai negi yra apsukresnių nei Radviliškio meras krikdemas Antanas Čepononis, kuris, manomai ir kaip pateikė “paskutinė instancija” pavagia per kadenciją, dešimtim milijonų, todėl ir yra antras meras Lietuvoje?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...