2011 Kovo 25

Švietimas

Švaraus vandens šventės Lietuvos mokyklose

veidas.lt

Visą savaitę net 57 Lietuvos mokyklos, dalyvaujančiose projekte SVEIKATIADA, „mėlynavo“ šios spalvos drabužiais išreikšdami neabejingumą švaraus vandens poreikiui. Mokyklų bendruomenės minėdamos vandens dieną kvietė į akciją „Vaišinamės vandeniu“, organizavo rankų plovimo akcijas, diskutavo apie vandens saugojimo poreikį, o pasižadėję jį saugoti simboliškai puošėsi vandens lašelio logotipais.

„Mokiniams taip patiko ši akcija, kad daugelis atbėgdavo dar kartą atsigerti. Visi buvo susirūpinę, kad pasaulyje geriamo vandens vis mažėja“, – pasakojo Kauno Jono ir Petro Vileišių katalikiškos vidurinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Sigita Čėsnienė. Kauno Palemono vidurinės mokyklos pedagogė Rasa Pečiulienė akcentavo aktyvų mokinių įsitraukimą ir akcijos naudą: „Kolektyvinis rankų plovimas ir raginimas kitų taip daryti mokiniams suteikė daug džiaugsmo ir skatino atitinkamus įgūdžius.“

Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė Jurgita Nemanienė džiaugėsi, kad akcijai susivienijo per 50 Lietuvos mokyklų. „Dažnai nesusimąstome, kiek naudos gali atnešti išgerta stiklinė vandens, ar kokią apsaugą mums suteikia prieš valgį nusiplautos rankos. Ypatingai svarbu to mokyti vaikus. Reikia ne tik skiepyti jiems asmeninės higienos įgūdžius, bet ir rasti būdus paskatinti juos domėtis bei rūpintis savo sveikata.“ Tai, kad akcija vyksta Lietuvos mastu, J. Nemanienės nuomone, padeda mokykloms ir jų bendruomenėms pajusti vieningumą, savo pastangų vertę ir sveikatingumo įgūdžių ugdymo naudą.

Sveikatos specialistai ir pedagogai pastebi, kad vaikai vis rečiau renkasi vandenį, kaip troškulio malšinimo būdą, nebūdami šalia suaugusiųjų dažnai sėda prie stalo pamiršę pasirūpinti rankų švara.

Pasaulinė vandens diena Jungtinių Tautų sprendimu yra minima nuo 1992 metų. Jos tikslas – priminti, kad esame nuolat apsupti vandens, jis taip pat sudaro didžiąją dalį mūsų organizmo, tad negalime būti jam abejingi. Turime nuolat atkreipti dėmesį, kaip ir kokį vandenį naudojam bei rūpintis jo švara, išsaugojimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...