2011 Birželio 10

Sutarė dėl saugumo krepšinio čempionato metu

veidas.lt

BFL

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis ir šių metų Europos vyrų krepšinio čempionato (“Eurobasket 2011″) organizacinio komiteto direktorius Mindaugas Špokas penktadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama tinkamai pasirengti ir garantuoti viešąjį saugumą Senojo žemyno pirmenybių metu ir pasirengimo laikotarpiu.

“Labai gerai, kad jau dabar turime aiškias atsakomybės ribas ir galime ramiai tęsti paskutiniuosius pasirengimo darbus. Padarysime viską, kad čempionato svečiai iš Lietuvos išvyktų su geriausiai atsiminimais”, – po sutarties pasirašymo sakė S. Skvernelis.

Konstruktyvaus ir glaudaus bendradarbiavimo su policija būtinybę pabrėžė ir “Eurobasket 2011″ vadovas. “Čempionato sėkmė priklauso ne tik nuo sportinių rezultatų, bet ir jo dalyvių, žiūrovų ir organizatorių saugumo. Labai džiaugiamės, kad policija taip aktyviai ir konstruktyviai su mumis bendradarbiauja. Didelė dalis policijos darbo gal ir yra nematoma paprastiems žmonėms, tačiau šis darbas turi milžinišką reikšmę”, – sakė M. Špokas.

Policija įsipareigojo užtikrinti viešąją tvarką ir eismo saugumą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus arenų prieigose. Tam kiekviename mieste bus paskirti atsakingi pareigūnai. Jie organizuos visas būtinas prevencines ir operatyvines priemones saugumui garantuoti čempionato metu. Arenose bus atliekama prevencinė sprogmenų ir pavojingų medžiagų paieška, skiriama policijos palyda krepšinio komandoms ir teisėjams, užtikrinama viešoji tvarka prie treniruočių salių ir viešbučių, kuriuose gyvens čempionato dalyviai, organizatoriai ir teisėjai.

“EuroBasket 2011″ organizatoriai įsipareigojo garantuoti renginio saugumą visų arenų vidaus erdvėse. Organizatoriai rūpinsis saugumu varžybų zonoje, bendrose arenų lankytojų teritorijose, tribūnose, žiniasklaidos zonoje, pagalbinėse patalpose, privalės užtikrinti saugumą arenų išorinėse, riboto žiūrovų patekimo ir pramogų teritorijose. Taip pat organizatoriai bus atsakingi už varžybų viešojo stebėjimo vietas, saugumą automobilių stovėjimo aikštelėse.

Žiūrovams bus teikiama visa būtina informacija apie elgesio ir saugumo reikalavimus, infrastruktūrą ir gelbėjimo komandas, vykdoma žiūrovų ir kitų asmenų į areną atsineštų ir draudžiamų įsinešti daiktų laikinas saugojimas.

Taip pat sutarta keistis informacija apie numatomas grėsmes, aptartos reagavimo galimybės ekstremaliųjų situacijų metu, žiūrovų evakuacijos būdai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...