2010 Gegužės 17

Krepšinis

Europos vyrų krepšinio čempionatas – brangiausias sporto renginys Lietuvos istorijoje

veidas.lt

Kitąmet vyksiantis Europos vyrų krepšinio čempionatas bus brangiausias Lietuvos sporto istorijoje renginys, sako premjero patarėjas.

Vyriausybė čempionatui ketina skirti 21 milijoną litų – aptarusi šį klausimą pirmadienio pasitarime Vyriausybė dėl to ketina apsispręsti trečiadienį. Nemažą sumą valstybė ir savivaldybės skyrė jau anksčiau, taip pat didelę dalį sudaro privačių investuotojų ir Europos Sąjungos lėšos.

“Tai yra patys didžiausi skaičiai, kurie buvo skirti apskritai sportui per visą Lietuvos istoriją, kuriuos skyrė ne tik savivaldybės ir valstybė, bet ir ES”, – visą pasiruošimą vertino premjero Andriaus Kubiliaus sudarytai darbo grupei vadovaujantis ministro pirmininko patarėjas Raimundas Alekna.

Pasitarime pirmadienį Vyriausybė vertino pasiruošimą čempionatui. Jame, be kita ko, kalbėta apie kai kur vis dar neišspręstą čempionato svečių apgyvendinimo klausimą.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas žurnalistams sakė, kad artimiausiu metu Panevėžio savivaldybė turi apsispręsti dėl trišalės sutarties su LKF ir privačiu investuotoju dėl viešbučio “Romantic” dalinės rekonstrukcijos už beveik du milijonus litų.

R.Alekna po pirmadienio pasitarimo savo ruožtu dėstė, kad LKF, Panevėžio savivaldybės ir investuotojo susitarimui kyla teisinių trukdžių, kuriuos dar turės išspręsti savivaldybė.

Alytuje, pasak R.Aleknos, viešbučio gali ir nebūti – tinkamas esą yra Birštone, bet jį dar turės įvertinti “FIBA Europe” komisija.

Be viešbučio Panevėžyje, kiti objektai, pasak R.Aleknos, statomi ir rekonstruojami pagal grafiką. Viešbučio Alytuje statybų klausimo jis sako apskritai nesiejantis su šiuo čempionatu.

Krepšinio federacijos generalinis sekretorius sako, kad iš Europos vyrų krepšinio čempionato laukiama šimtamilijoninės naudos.

“Faktinės naudos duotų kelis šimtus milijonų – paskaičiavus turizmą ir dar daugiau paskaičiavus bendrą valstybinę reklamą ir komunikaciją. Lenkijos pavyzdys rodo, kad tai buvo valstybės komunikacija, valstybės reklama už beveik milijardą litų, jeigu litais skaičiuojant. Aš manau, kad tai yra visiems suprantamas dalykas. Ta investicija, kurią padarys valstybė, atsipirks iš karto”, – įsitikinęs M.Balčiūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...