2011 Birželio 07

Siūlo rengti naują Kauno krepšinio skulptūros konkursą

veidas.lt

BFL

Nepatenkinta Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) išrinkta skulptūra “Krepšinio liūtas” Kauno miesto valdžia ragina federaciją rengti naują konkursą.

“Autoritetingi skulptoriai, kiti menininkai teigia, kad T.Gutausko darbas yra menkavertis ir nedera prie aplinkos. Daug abejonių kelia ir jo originalumas”, – teigiama Kauno vicemero Povilo Mačiulio išsiųstame laiške LKF prezidentui Vladui Garastui ir šios federacijos generaliniam sekretoriui Mindaugui Balčiūnui.

Jame Kauno savivaldybė prašo LKF pagalvoti apie kitą konkursą, į kurį būtų pakviesta daugiau profesionalių skulptorių, o jo nuostatuose būtų įtvirtinti aiškūs meniniai kriterijai.

“Manome, jog visuomenės lūkesčius atitinkantį konkursą būtų galima surengti kitąmet. Tam bus puiki proga – Lietuvos krepšinio 90-mečio minėjimas”, – teigiama laiške.

Vicemeras teigia išdėstęs daugumos miesto tarybos narių nuomonę apie konkurso, skirto skulptūrai krepšiniui įamžinti, rezultatus.

Anot jo, savivaldybė sulaukė daug krepšinio mėgėjų skundų dėl LKF skelbto konkurso pirmosios vietos laimėtojo Tado Gutausko skulptūros “Krepšinio liūtas”. Ne mažiau aistrų šis kūrinys sukėlė ir žiniasklaidoje.

“Kauno savivaldybė tikisi Jūsų supratimo ir yra pasirengusi geranoriškai bendradarbiauti įamžinant visai lietuvių tautai brangų krepšinį”, – sakoma kreipimesi.

LKF surengė jau du konkursus dėl skulptūros krepšiniui sukūrimo. Iš pirmojo konkurso dalyvių pateiktų darbų neišrinktas nugalėtojas, o po antrojo konkurso juo paskelbtas Tado Gutausko kūrinys, vaizduojantis liūtą, koja prispaudusį krepšinio kamuolį.

Ši skulptūra labai panaši į liūtų skulptūras prie Vytauto Didžiojo Karo muziejaus Kaune. Skulptorius teigia taip norintis sujungti senąjį ir naująjį Kauną.

Skulptūrą krepšiniui ketinama statyti šalia naujos sporto arenos Nemuno saloje. Tikėtasi skulptūrą pastatyti iki rugpjūtį Lietuvoje prasidedančio Europos krepšinio čempionato.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...