2015 Gruodžio 22

Lietuviškas detektyvas

NŽT vadovės byla: 10 dalykų, kuriuos tikrai žinome

veidas.lt

Daiva Gineikaitė / NTŽ nuotr.

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovės Dalios Gineikaitės byla drebina Lietuvą. Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad tokie žmonės neturėtų dirbti valstybės tarnyboje, tačiau moteris vis dar atostogauja, o žemės ūkio ministrė neskuba jos atleisti.

Tai, ką tikrai žinome apie šią bylą:

1. D.Gineikaitė šeštadienį padarė avariją Kaune. Persirikiuodama iš vienos juostos į kitą Savanorių prospekte ji kliudė kitą automobilį.

2. Pasak asmens, į kurio automobilį įvažiavo valdininkė, D.Gineikaitė atrodė neblaivi. Moteris į policijos pareigūnų alkotesterį “pripūtė” 1,66 promilės. Tai vidutinis girtumo laipsnis.

3. Pirmadienį D.Gineikaitė susitiko su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene ir išėjo neapmokamų atostogų.

4. Pasak ministrės, per susitikimą valdininkė neigė buvusi neblaivi ir tikino, kad kreipėsi į medicinos įstaigą, pridavė kraują.

Jeigu alkotesteris parodė 1,66 promilės, tai yra akivaizdus įrodymas. Tokie žmonės valstybės tarnyboje neturėtų dirbti.

5. Pirmadienį Specialių tyrimų tarnyba Kauno klinikinėje ligoninėje atliko dokumentų poėmius ir paėmė tyrimui D.Gineikaitės kraujo mėginius. STT pradėjo tyrimą dėl įtarimų, kad D.Gineikaitės girtumą bandoma nuslėpti. Antradienį D.Gineikaitė buvo apklausta STT. Po savaitės, pirmadienį apklaustas ir Kauno klinikinės ligoninės vadovas.

6. Antradienį premjeras A.Butkevičius pareiškė, kad D.Gineikaitei ne vieta valstybės tarnyboje. “Manau, kad dabar vyksta nereikalingos diskusijos ir atliekami papildomi tyrimai. Jeigu alkotesteris parodė 1,66 promilės, tai yra akivaizdus įrodymas. Tokie žmonės valstybės tarnyboje neturėtų dirbti“, – “Žinių radijui” teigė A.Butkevičius.

7. Prezidentės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė taip pat paragino Žemės ūkio ministeriją imtis veiksmų: „Bet kuri vadovus skirianti institucija taip pat turėtų principingai pasižiūrėti į situaciją ir tos kartelės neleisti, jeigu iš tikrųjų yra tie faktai tokie, kokie jie yra pateikiami.“

8. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė antradienį pranešė, kad D.Gineikaitė pridavė kraują Kauno klinikinėje ligoninėje 3-4 valandos po avarijos. Įstatymai numato, kad vairuotojas, nesutinkantis su alkotesterio parodymais, turi ne vėliau kaip per valandą į medicininę įstaigą ir atlikti kraujo tyrimą.

9. D.Gineikaitė NŽT vadove tapo prieš metus. Ji be konkurso savo patarėju įdarbino įtakingą Darbo partijos narį Gintarą Furmanavičių. Žemės ūkio ministrė V.Baltraitienė irgi yra Darbo partijos atstovė.

10. Žemės ūkio ministrė V.Baltraitienė antradienį pareiškė, kad kreipsis į policiją ir STT raštu, o po to spręs D.Gineikaitės likimą.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Esmė Esmė rašo:

  Tokios Įžūlios alkoholikės (darbo partija) daro gėdą Lietuvėlei,bet ne “ministrei” Baltraitienei..Tikra pabaisa,uspaskichų kloakos “puošmena” .Pasidomėkit – stambaus sukčiavimo bylose yra šitos profūros “Gineikaitės” pavardė. Alkoholikė,besmegenė direktoriauja,vadovauja Žemės tarnybai..Alkoholizmas yra įprasta valdančios daugumos darbo aferistų kadrų savybė.Tokie “kadrai” – gėda Lietuvėliai,kuri kenčia tokius “direktorius”,juos reikia teisti ir už grotų laikyti.Jos patarėjas – ponaitis Furmanavičius,dalyvavęs plačiai kauniečiams žinomose Holdingo aferose.Sukčiai alkoholikai gineikaitės,furmanavičiai gauna kosmines algas,o tauta skursta.Teismas yra aklas,biudžetas baltraitienių parceliuojamas…

 2. Paulius Paulius rašo:

  Labai negailestingas Esmės komentaras.Bet ar reikia gailėtis tokių darbuotojų,valdininkų,kurie “apsidirbę padoriai”,ieško pažinčių kaip išsisukti nuo bausmės.O gal logiškas sprendimas-per pažintis,partijas ateina į valdžią bando taip pat per pažintis išsisukti nuo bausmės.Gineikaitė,ieškodama “teisybės”,pati save taip nubaudė,kad prisimins visą gyvenimą.Gali netekti postų jos užtarėjai,draugai,kurie norėjo ją gelbėti.Negali gelbėti jos net ministrė Baltraitienė,nors gal labai norėtų.Darbo partijai-gedulo dienos…,prieš Kalėdas.Palieka ir V.Uspaskich savo aveles.Geros jos buvo,paklusnios.Tik kartais mėgo skabyti žolę draudžiamuose plotuose.

 3. Blusos Blusos rašo:

  Blusos gineikaitės,baltraitienės sušokusios į valdžios struktūras siurbia tautos kraują – mėnesinis parazitų atlygis yra apie 10 tūkstančių eurų..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...