2010 Rugsėjo 23

Politika

Sustabdyta Vilniaus mero V.Navicko narystė TS-LKD, Š.Skučas pašalintas iš partijos

veidas.lt

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas ketvirtadienį sustabdė Vilniaus mero Viliaus Navicko narystę partijoje, o savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą pašalino iš jos.

Priežiūros komiteto pirmininkas Alfonsas Andriuškevičius BNS sakė, kad V.Navickas po metų galės prašyti, kad jo narystė TS-LKD būtų atstatyta.

“Jis pažeidė mūsų sąžiningos politikos principus – visiems žmonėms taikyti vienodus reikalavimus”, – komiteto sprendimo motyvus BNS aiškino A.Andriuškevičius.

BNS turimas garso įrašas atskleidė, kaip meras V.Navickas, rugsėjo pradžioje susitikęs su Š.Skuču, “mokė” kontrolierių daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai.

Įraše girdėti, kaip V.Navickas per pokalbį su partijos bičiuliu sako, kad nurodymą, kuris naudingas valdančiajai Tėvynės sąjungai, savivaldybės kontrolieriai gali atlikti per tris dienas, o nurodymą, kuris naudingas “paksiniams”, galima nagrinėti ir trejus metus.

Už pokalbio įrašinėjimą slapta Š.Skučas pašalintas iš TS-LKD.

“Jis elgėsi labai neetiškai, amoraliai, įrašinėjo neįspėjęs, tai buvo slaptas įrašymas, kuris netoleruotinas. Manome, kad tai šiurkštesnis pažeidimas”, – tvirtino Priežiūros komiteto pirmininkas.

Anot jo, negana to, savivaldybės kontrolierius slapta įrašytą pokalbį su meru paviešino.

Ir V.Navickas, ir Š.Skučas dalyvavo ketvirtadienio vakarą vykusiame TS-LKD Priežiūros komiteto posėdyje, pateikė paaiškinimus.

Komiteto sprendimas yra galutinis.

TS-LKD Vilniaus sueigos taryba buvo rekomendavusi partijos Priežiūros komitetui iš partijos šalinti V.Navicką dėl jo elgesio su savivaldybės kontrolieriumi Š.Skuču.

Š.Skučą Priežiūros komitetui buvo apskundęs V.Navickas.

Kontrolierius BNS yra sakęs, kad ne kartą patyrė mero spaudimą.

Kontrolieriaus teigimu, spaudimą iš mero jis patyrė, kai paviešino nuomonę apie Balsių mokyklos statybos kainą bei paskelbė Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties efektyvumo audito analizę. Pastarojoje ataskaitoje išsakyta abejonių, kad kai kurie viešieji pirkimai galėjo vykti neskaidriai, o tai galėjo lemti šilumos kainos augimą.

Š.Skučas vasarą paskelbė, kad už pradėtą statyti Balsių mokyklą vilniečiai per 25 metus permokės 82 mln. litų

V.Navickas siekė, kad Š.Skučas būtų atleistas iš savivaldybės kontrolieriaus pareigų, tačiau savivaldybės taryba atsisakė šį klausimą įtraukti į posėdžio darbotvarkę.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...