2011 Gegužės 27

Suskystintų dujų terminalo statyba – 200 mln. eurų

veidas.lt

BFL

Suskystintų dujų terminalas bus pastatytas ir pradės veikti iki 2014-ųjų metų. Skaičiuojama, kad terminalo statyba kainuos apie 200 mln. eurų, apie 20 proc. šios sumos galėtų padengti privatus investuotojas. Investavimo galimybėmis į terminalo statybą domisi JAV kompanija “Cheniere Energy”.

Kaip po suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo komisijos pirmojo posėdžio sakė Premjeras Andrius Kubilius, šiuo metu svarstomi labai konkretūs teritorijų planavimo, žemės perdavimo reikalai. Iki liepos vidurio tikimasi baigti žemės planavo darbus, o patikslintas terminalo statybos darbų grafikas bus patvirtintas birželio pradžioje.

Paprašytas pakomentuoti pasirodžiusią informaciją, kad amerikiečių kompanija “Cheniere Energy” pasiryžusi investuoti į terminalo statybą, A. Kubilius sakė, kad galimybė tai svarstyti yra.

“Bet mes pradedame visus darbus savo jėgomis, tai yra “Klaipėdos naftos”, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto, Vyriausybės, savivaldybės jėgomis. Nuosekliai plėtodami ir įgyvendindami šį projektą ieškosime ir atsakymų į tokius klausimus”, – po komisijos posėdžio sakė Ministras Pirmininkas.

Siekiant sudaryti alternatyvas iš Rusijos dujų milžinės “Gazprom” gaunamoms dujoms, dujas į suskystintų dujų terminalą gali tiekti Amerika, Norvegija ar Kataras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...