2011 Gegužės 15

Dujų terminalų nori visos Baltijos šalys

veidas.lt

BFL

Visos trys Baltijos šalys norėtų statyti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalus. Tai paaiškėjo per Taline šeštadienį įvykusį Lietuvos, Latvijos Ir Estijos premjerų susitikimą, skirtą aptarti SGD terminalo statybos projektą.

Lietuvos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius gegužės 13-15 dienomis su darbo vizitu lankosi Estijoje, kur dalyvauja tarptautinėje Lenarto Merio (Lennart Meri) konferencijoje, primena ELTA.

Latvijos Premjeras Valdis Dombrovskis susitikime akcentavo, kad SGD terminalą statyti naudingiausia jo šalyje, nes čia yra terminalui reikalinga infrastruktūra.

Kadangi Lietuva ir Estija taip pat nori statyti terminalus, premjerai susitarė palyginti tokių projektų galimybių tyrimų rezultatus.

Latvijoje SGD terminalo projekto tyrimai bus užbaigti birželį, Estijoje – spalį, o Lietuvos terminai dar nežinomi, teigiama naujienų agentūros LETA pranešime.

ELTA primena, jog gegužės 9 d. Lietuvos Vyriausybė pasitarime nusprendė sudaryti Suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo komisiją.

SGD terminalą Lietuvoje ketinama pradėti statyti šiemet, o galutinai veikti jis turėtų pradėti 2014 metais, iki tol ketinama įgyvendinti ir dujų sektoriaus pertvarką.

“Planai lieka, kad pirmieji darbai jau būtų pradėti daryti šiais metais, bet visiškai terminalas veiktų 2014 metais. Tam, kad jis pilnai veiktų, reikia ne tik pastatyti patį terminalą, dujotiekį nuo Jurbarko iki Klaipėdos, bet ir įgyvendinti visą dujų sektoriaus pertvarką, vadinamąją Trečią direktyvą”, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė Premjeras Andrius Kubilius.

Pasak Vyriausybės vadovo, gegužės mėnesį ketinama išrinkti konsultantą, kuris, žinodamas tokių terminalų veiklos pasaulinę praktiką, padėtų realizuoti projektą.

Ketinama statyti plaukiojantį suskystintų dujų terminalą – prie krantinės laikant prišvartavus tam skirtą specialų tanklaivį, o kitu tanklaiviu atsigabenant suskystintų dujų.

Ateityje, pasak Premjero A. Kubiliaus, gali būti sprendžiama ir dėl dujų saugyklos reikalingumo. Šį klausimą A. Kubilius vadino ne pirmos svarbos dalyku.

Suskystintų dujų terminalo statybos metu reikalingus finansus norima sutelkti valstybės rankose ir tik jau pradėjus veikti terminalui svarstoma tartis ir su regiono partneriais dėl jų prisidėjimo prie terminalo veiklos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...