2010 Balandžio 19

Darom 2010

Surinktos šiukšlės bus išvežtos per savaitę

veidas.lt

Šeštadienį visoje šalyje vykusios aplinkos tvarkymo akcijos “Darom 2010″ organizatoriai žada, kad šiemet savanorių surinktos šiukšlės į sąvartynus turėtų būti išvežtos per savaitę.

Prieš metus vykusios talkos metu kai kuriuose šiukšlių rinkimo punktuose palikti maišai su atliekomis stovėjo bene mėnesį, tačiau 2010-aisiais, organizatorių tikinimu, tokių problemų neturėtų kilti.

“Iš didžiųjų miestų išveš dar šiandien, o iš rajonų – per savaitę, kadangi ten sudėtingesnės sąlygos – šiukšlių mašinos rečiau važiuoja”, – pirmadienį BNS sakė “Darom 2010″ atstovė spaudai Lina Bliudžiūtė.

Anot jos, šiemet ne tik organizatoriai labiau pasirūpino atliekų išvežimu, bet ir patys žmonės tapo sąmoningesni.

Savanoriai, užuot palikę aplink savo kiemus surinktų šiukšlių maišus bet kur kaip ankstesniais metais, pristatė jas į registruotus surinkimo punktus, pro kuriuos vyks šiukšliavežės.

“Šiemet sąmoningesni žmonės – tie, kurie savarankiškai tvarkėsi savo kiemuose, skambino mums, klausė, kur yra artimiausi punktai, ir atvežė šiukšles į juos”, – teigė L.Bliudžiūtė.

Lietuvoje trečiąkart vykusioje aplinkos tvarkymo akcijoje “Darom 2010″, organizatorių skaičiavimais, dalyvavo per 100 tūkst. gyventojų. Tikslesnį dalyvių skaičių ir jų surinktų atliekų kiekius ketinama paskelbti antroje savaitės pusėje.

Daugiausiai – apie 17 tūkst. – akcijos dalyvių sulaukta Vilniuje, gausiai akcijoje dalyvavo panevėžiečiai – 7 tūkst. miesto gyventojų, kituose didmiesčiuose į akciją atėjo po 4 tūkst. žmonių.

Šiemet buvo numatytas ir rekordinis tvarkymo taškų skaičiuje – 1800 registruotų tvarkymo taškų visose 553 seniūnijose.

Pernai šioje akcijoje dalyvavo 70 tūkst. žmonių, jie surinko 10 tonų šiukšlių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Rasa Rasa rašo:

    Visas atliekas reikia rūšiuoti teisingai. Kas penktas Lietuvos gyventojas nežino kaip teisingai rūšiuoti atliekas, kur ką priduoti, dažnai dėl to verčia viską į artimiausią griovį. Jeigu esate tas penktas tai info jums – motomanai.lt/uz_gamta


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...