2010 Balandžio 22

Darom 2010

“Darom” akcijos metu rasti du lavonai

veidas.lt

Praėjusį šeštadienį vykusios aplinkos tvarkymo akcijos “Darom” metu buvo rasti du lavonai, vienas iš jų – Drąsiaus Kedžio kūnas, kitą mirusįjį moksleiviai aptiko Telšiuose.

“Akcija neina į labai gilias, apleistas teritorijas, bet šiemet radome net du lavonus – Kaune ir Telšiuose. Telšiuose moksleiviai rado, kai tvarkėsi”, – apie šiurpius savanorių radinius ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė akcijos organizatorė Lina Bliudžiūtė.

Pasak “Darom” rengėjų, D.Kedžio kūną Kauno rajone aptiko Lietuvos skautų vadovė.

“Rado akcijos dalyviai, bet ne mūsų koordinatoriai – Lietuvos skautų vadovė rado šį lavoną, jai pranešė vienas iš žvejų, kad kažkas yra. Pamatė, kad tai yra lavonas, aišku, jo neatpažino, kvietė policininkus. Galiu patikinti, kad nė vienas vaikas, dalyvaujantis akcijoje, to lavono nematė”, – tikino akcijos organizatorius Vytautas Krasnickas.

Akcijos rengėjų teigimu, aptikta ir kitų šiurpių radinių – naminių gyvūnų lavonų miestų centruose. Šiauliuose į tvenkinį buvo įmestas šiukšlių konteineris. Iš viso šalyje surinkta 200 tonų išmestų padangų.

“Apie žmonių sąmoningumą sunku kalbėti”, – pastebėjo L.Bliudžiūtė.

Pasak organizatorių, akcijos dalyvių skaičius pranoko jų lūkesčius – buvo tikėtasi 100 tūkst. savanorių, tačiau sulaukta 170 tūkstančių. Akcijoje dalyvavo maždaug kas dvidešimtas šalies gyventojas.

Aktyviausiai dalyvavo Vilniaus, Kauno ir Panevėžio apskričių gyventojai, jose šiukšles rinko po 30 tūkst. savanorių. Šiaulių apskrityje prie aplinkos tvarkymo prisidėjo 25 tūkst., Klaipėdos – 15 tūkst., kitose apskrityse – maždaug po 10 tūkst. gyventojų.

Pačiu aktyviausiu regionu organizatoriai vadina Kėdainius, taip pat itin aktyviai akcijoje dalyvavo Rietavo, Neringos, Panevėžio rajono, Alytaus gyventojai.

Kol kas nėra galutinių duomenų, kiek atliekų surinkta, tačiau sąvartynus jau pasiekė 2000 tonų, arba 70 proc. visų surinktų atliekų. Šiukšles ketinama baigti suvežti į sąvartynus vėliausiai iki kitos savaitės vidurio.

Pasak organizatorių, šiukšles jie įsipareigoja surinkti iš 1800 registruotų taškų, tuo metu neregistruotose vietose atliekų maišus palikę žmonės turėtų patys pasirūpinti jų išvežimu, kreiptis dėl to į savivaldybes, seniūnijas, kadangi šiukšliavežės nerinks visų pakelėse paliktų šiukšlių maišų.

“Komunalininkai neturi tokių pajėgumų ir tikrai tokių dalykų nebus”, – sakė L.Bliudžiūtė.

Prieš metus vykusios talkos metu kai kuriuose šiukšlių rinkimo punktuose palikti maišai su atliekomis stovėjo bene mėnesį, tačiau 2010-aisiais, organizatorių tikinimu, tokių problemų neturėtų kilti.

Pernai šioje akcijoje dalyvavo 70 tūkst. žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Rasa Rasa rašo:

    Visas atliekas reikia rūšiuoti teisingai. Kas penktas Lietuvos gyventojas nežino kaip teisingai rūšiuoti atliekas, kur ką priduoti, dažnai dėl to verčia viską į artimiausią griovį. Jeigu esate tas penktas tai info jums – motomanai.lt/uz_gamta


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...