2010 Lapkričio 29

Iranas

Ataka prieš urano sodrinimo centrifugas

veidas.lt

Irano priešai, pasinaudoję kompiuteriniu kodu sukėlė sutrikimų centrifugose, kuriomis sodrinimas uranas kai kuriuose branduoliniuose objektuose”, – pareiškė pirmadienį Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas (Mahmudas Ahmadinedžadas).

“Jiems pavyko sukurti problemų kai kurioms centrifugoms per jų elektroninėje sistemoje įdiegtą programinę įrangą”, – sakė jis žurnalistams per spaudos konferenciją.

“Jie padarė negerą dalyką. Laimei, mūsų specialistai aptiko tai ir šiandien niekas to nebepakartos”, – sakė M.Ahmadinejadas.

Rugsėjį Iranas tvirtino, kad tikriausiai šioje šalyje sukurtas virusas “Stuxnet”, nepaveikė Irano branduolinės jėgainės ar vyriausybės informacijos sistemų, bet pakenkė elektrinės personalo ir interneto tiekėjo kompiuteriams.

Virusas “Stuxnet” sugeba užgrobti pramonės objektų kontrolę. Rugsėjį jis atakavo tokias įmones kaip elektrinės, vandenvalos statiniai ir gamyklos visame pasaulyje, bet daugiausia atvejų buvo Irane.

Kai kurie Vakarų ekspertai mano, kad jį sukūrė labai kvalifikuotų specialistų kolektyvas pagal kažkurios “nacionalinės valstybės” užsakymą, bet esama ir nuomonės, jog virusas atsirado Irane.

Ne taip, kaip įprasti virusai, šis “kirminas” atakuoja sistemas, kurios dažniausiai neprijungiamos prie interneto saugumo sumetimais.

Virusas išplinta po kompiuterius su operacine sistema “Windows” per USB atmintines – per užkrėstas atminties korteles ir kitus panašius įrankius.

Irano Islamo Respublika jau kelerius metus turi rūpesčių dėl įrangos, panaudojamos uranui sodrinti. Dalis jų gali būti susiję su virusu “Stuxnet”, sakė lapkričio 20 dieną JT branduolinės inspekcijos pareigūnas Olli Heinonenas (Olis Heinonenas).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...