2011 Kovo 07

Gyventojų surašymas

Surašyme jau sudalyvavo 11 proc. gyventojų

veidas.lt

Per šešias paras, kai Lietuvoje vyksta elektroninis visuotinis gyventojų ir būstų surašymas, jame jau sudalyvavo 352 tūkst., arba apie 11 proc., šalies gyventojų.

Nuo kovo 1-osios vykstančiame surašyme aktyviausi buvo didžiųjų miestų gyventojai – jau susirašė 17 proc. Vilniaus miesto, 15 proc. Kauno, 14 proc. Šiaulių, 13 proc. Panevėžio ir 12 proc. Klaipėdos miesto gyventojų, pranešė Statistikos departamentas.

Departamentas atkreipia dėmesį, kad adresu esurašymas.lt esančiame surašymo lape, nepriklausomai nuo to, kada jis pildomas, turi būti pateikti kovo 1-osios 0 valandos duomenys.

Gyventojai turi susirašyti tuo adresu, kuriuo gyvena, jei jis ir nesutampa su deklaruota gyvenamąja vieta.

Prisijungus prie elektroninės surašymo sistemos, surašyti reikia visus būsto gyventojus. Prisijungęs asmuo pirmiausia pateikia duomenis apie būstą, vėliau užpildo būsto gyventojų sąrašą ir pateikia šių būsto gyventojų duomenis. Surašant kitus būsto gyventojus, reikia žinoti jų asmens kodus. Asmens kodai reikalingi tik surašomiems gyventojams identifikuoti.

Elektroninio surašymo lape asmens duomenys pildomi tik lietuviškais rašmenimis – padarius klaidą varde ar pavardėje, sistema asmens neatpažįsta.

Gyventojų ir būstų elektroninio surašymo sistema veiks iki kovo 14-osios.

Gyventojai, neturintys namuose interneto, bet norintys susirašyti elektroniniu būdu, gali tai padaryti atvykę į teritorines statistikos valdybas arba viešąsias bibliotekas. Tokiu atveju reikėtų pasiimti reikalingus dokumentus.

Gyventojus surašinėtojai pradės lankyti nuo balandžio 5-osios. Bus lankomi tie gyventojai, kurie elektroniniu būdu surašė ne visus savo būsto gyventojus ar išvis nedalyvavo elektroniniame surašyme.

Surašymo darbuotojus bus galima atpažinti iš surašymo darbuotojų pažymėjimų ir specialių portfelių.

Statistikos departamentas užtikrina, kad surašymo metu surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik suvestinei statistinei informacijai rengti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...