2011 Liepos 22

Suomija panaikino Šengeno vizą M. Golovatovui

veidas.lt

AFP

Suomijos ambasada Maskvoje panaikino Šengeno vizą, išduotą buvusiam KGB karininkui Michailui Golovatovui. Apie tai skelbiama Suomijos užsienio reikalų ministerijos svetainėje, kuria remiasi “Lenta.ru”.

Atitinkamą sprendimą Suomija esą priėmė po to, kai sužinojo, kad Lietuva yra išdavusi Europos arešto orderį sulaikyti M. Golovatovą.

Šengeno viza buvusiam “Alfa” būrio vadui buvo išduota 2009-aisiais. Kad egzistuoja jo arešto orderis, ministerijos teigimu, Suomija sužinojo tik neseniai, kai kilo skandalas dėl jo paleidimo Austrijoje.

Suomijos teigimu, M. Golovatovas iki šiol galėjo laisvai lankytis Šengeno zonos šalyse, nes jos pavardė vizoje nesutapo su pavarde orderyje. Koks buvo skirtumas, nepatikslinama.

Lietuva M. Golovatovo arešto orderį išdavė 2010 metų spalį. Austrų žiniasklaidos teigimu, jis po to ne kartą nekliudomai lankėsi Europos šalyse (Kipre, Suomijoje, Čekijoje).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...