2011 Liepos 20

Ambasadorius: austrai jautriai reagavo į Golovatovo paleidimą

veidas.lt

BFL
Lietuvos ambasadorius Austrijoje Giedrius Puodžiūnas nežino, kuriam laikui jis yra atšauktas konsultacijų ir sako, kad tai priklausys nuo to, kaip greitai spręsis situacija. Jo atšaukimas buvo protestas prieš Austrijos greitą sprendimą paleisti įtariamąjį Sausio 13-osios byloje Michailą Golovatovą. Apie tai praneša šalies naujienų agentūros.

„Tokiais atvejais nėra fiksuojamas klausimas. Tai yra reakcija į susidariusią situaciją, į mūsų nepasitenkinimą tuo, kas įvyko. Tai priklausys nuo to, kaip greitai šitas klausimas spręsis ir mes gausime patenkinančių atsakymų“, – sakė G. Puodžiūnas trečiadienį žurnalistams per Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų susitikimą.

Atšauktasis ambasadorius M. Golovatovo paleidimą vadino teisiniu klausimu ir vylėsi, kad jis neturės didesnės įtakos dvišaliams santykiams.

„Tai yra konkretus teisinis atvejis. Daugiausiai klausimų kyla, kodėl jis buvo priimtas taip greitai, taip netikėtai. Mes iš savo partnerių tikimės aiškių konkrečių atsakymų. Mes tikrai tikimės, kad šitas deguto šaukštas dvišaliuose santykiuose tikrai neturės didesnės įtakos“, – sakė G. Puodžiūnas.

Ambasadorius susilaikė nuo komentarų apie kai kurių analitikų vertinimus, kad Austrija yra prorusiška. Jis nekomentavo ir žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos, kad dėl M. Golovatovo Austrijos kancleriui skambino pats Rusijos premjeras Vladimiras Putinas.

Ambasadorius akcentavo, kad ir pačioje Austrijoje buvo tokių, kuriuos sprendimas paleisti įtariamąjį nuliūdino. Į tai ypač jautriai sureaguota Zalcburgo federalinėje žemėje, su kuria mus sieja ilgametė ir labai šilta draugystė.

Ambasadorius patikino, kad diplomatams jokių argumentų dėl įvykio nebuvo pateikta.

„Iš esmės Europos arešto orderis yra labai konkreti priemonė ir bendradarbiavimas vyksta tiesiogiai tarp kriminalinės policijos ir prokuratūrų. (…)

Viskas vyko žaibiškai, pradinė informacija buvo pakankamai miglota, ypač kai pasirodė informacija, kad sulaikytasis gali netikėtai greitai būti paleistas. Mes iki vėlumos tikrinome tą informaciją. Deja, pasirodo, šeštadienio rytą sulaikytasis buvo paleistas, mūsų dideliam nusivylimui“, – sakė G. Puodžiūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...