2011 Vasario 01

Neramumai Egipte

Sukilimas Egipte padės sukurti islamiškus Artimuosius Rytus, sako Iranas

veidas.lt

Iranas antradienį pareiškė, kad sukilimas Egipte padės sukurti islamiškus Artimuosius Rytus, tačiau kaltino JAV pareigūnus kišantis į “laisvės siekiantį” judėjimą, kuris sudrebino šią arabų šalį.

“Remdamasis savo žiniomis apie didžiai revoliucingą ir istoriją kuriančią Egipto tautą, esu tikras, kad jie atliks savo vaidmenį kuriant islamiškus Artimuosius Rytus visiems, ieškantiems laisvės, teisingumo ir nepriklausomybės”, – Irano valstybinės televizijos tinklalapis citavo užsienio reikalų ministrą Ali Akbarą Salehi (Alį Akbarą Salehį).

A.A.Salehi, kurį Irano parlamentas oficialiai patvirtino užsienio reikalų ministru, sakė, kad Egiptą apėmęs sąjūdis “rodo permainų šiame regione poreikį ir nepopuliarių režimų pabaigą”.

“Tuniso ir Egipto žmonės įrodo, kad režimų, kontroliuojamų pasaulio arogancijos (Vakarų šalių), laikas baigėsi ir kad žmonės stengiasi užsitikrinti savarankišką apsisprendimą”, – pridūrė A.A.Salehi, kuris taip pat vadovauja prieštaringai vertinamai Irano branduolinei programai.

Egiptą jau ilgiau nei savaitę krečia didelio masto protestai, o antradienį egiptiečiai planuoja surengti masines eitynes, siekdami nuversti šalies prezidentą Hosni Mubaraką (Hosnį Mubaraką).

Patį Iraną taip pat buvo apėmę panašūs protestai po ginčijamo prezidento Mahmoudo Ahmadinejado (Mahmudo Ahmadinedžado) perrinkimo 2009 metų birželį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...