2011 Kovo 08

Libija

Sukilėliai nesieks Kadhafi persekiojimo

veidas.lt

Libijos sukilėlių vadovybė nesieks, kad ilgametis šalies lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, jei jis atsistatydins ir išvyks iš šalies.

Tai antradienį naujienų agentūrai AFP pareiškė Nacionalinės tarybos – antrajame pagal dydį šalies mieste Bengazyje suformuotos laikinosios vyriausybės vadovas.

Paklaustas apie M.Kadhafi neva deryboms atsiųstus tarpininkus, buvęs teisingumo ministras Mustafa Abdel Jalilis (Mustafa Abdel Džalilis) pareiškė, jog Libijos lyderis pats nieko nepasiuntė, o teisininkai atvyko iš Tripolio savo iniciatyva.

Kol kas neaišku, ar šie tarpininkai siūlė susitarti dėl teisinio imuniteto M.Kadhafi.

“Jis nieko nepasiuntė. Žmonės patys nusprendė būti tarpininkais, kad būtų nutrauktas kraujo praliejimas ir būtų padarytas galas tam, ką reikia patirti (Libijos trečiojo pagal didį) Misratos miesto žmonėms”, – AFP telefonu sakė M.Abdel Jalilis.

“Šie žmonės yra teisininkai aktyvistai iš Tripolio, – sakė jis. – Mes pritariame kraujo praliejimo nutraukimui, bet pirmiausia jis turi atsistatydinti ir išvykti”.

M.Abdel Jalilis pridūrė, kad tokiu atveju naujoji valdžia nesieks M.Kadhafi baudžiamojo persekiojimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...