2010 Balandžio 15

Tragedija Smolenske

Įgula suprato, jog katastrofa neišvengiama

veidas.lt

Vakarų Rusijoje sudužusio lėktuvo, kuriuo skrido Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačynskis) ir dar 95 žmonės, įgula suprato, jog žus, kai orlaivis tūpdamas užkliudė medžius, ketvirtadienį sakė Lenkijos generalinis prokuroras Andrzejus Seremetas (Andžejus Seremetas).

“Remiantis prokurorų turimais duomenimis, galima sakyti, kad įgula žinojo, jog katastrofa neišvengiama, kad ir iš to, jog lėktuvą ėmė purtyti, kai jo sparnai kliudė medžius, o mes neabejojame, jog būtent tai ir nutiko”, – radijui “TOKFM” sakė generalinis prokuroras.

Rusų tyrėjai, kuriuos ketvirtadienį cituoja žiniasklaida, sakė, jog pradinis katastrofos vietoje aptiktų orlaivio savirašių prietaisų tyrimas rodo, jog nelaimė įvyko dėl pilotavimo klaidos.

Pasak jų, gali būti, kad orlaivio įgula, pasirinkdama lėktuvo pusiausvyros išlyginimo variantą po nesėkmingo mėginimo nutūpti esant sudėtingoms oro sąlygoms, neatsižvelgė į kai kuriuos Tu-154 pilotavimo ypatumus.

A.Seremetas tvirtino, jog pilotai prie sudūžtant orlaiviui atliko tik du mėginimus jį nutupdyti, nors rusų oro dispečeriai sakė, jog šio lėktuvo įgula tris kartus nepakluso rekomendacijoms skristi į kitą oro uostą.

Anksčiau šią savaitę generalinis prokuroras sakė, jog nėra jokių įrodymų, kad kas nors iš lėktuve buvusių žmonių spaudė įgulą nepaisyti skrydžių dispečerių rekomendacijų, kad nebūtų pavėluota į Katynės žudynių 70-ųjų metinių minėjimo ceremoniją netoli Smolensko esančiame memoriale.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...