2010 Balandžio 12

Tragedija Smolenske

Smolenske gali būti statomas monumentas

veidas.lt

Monumentas per lėktuvo katastrofą žuvusiems Lenkijos prezidentui ir daliai šalies vadovybės narių atminti gali būti pastatytas Smolenske, pranešė sekmadienį šaltinis srities administracijoje.

“Klausimą dėl monumento būtina apsvarstyti ir su Lenkijos atstovais, kol kas šis konkretus klausimas nebuvo iškeltas. Bet lėktuvo katastrofos vietoje jau pastatytas atminimo akmuo, prie kurio dedamos gėlės”, – sakė šaltinis.

Jis taip pat pranešė, kad statant monumentą gali iškilti sunkumų dėl to, kad aerodromas, į kurio teritoriją nukrito lėktuvas, yra karinis.

“Tačiau kažkas atminimui įamžinti turi atsirasti Smolenske”, – pridūrė pašnekovas.

Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio vyriausybinis lėktuvas Tu-154 sudužo prie Smolensko šeštadienio rytą. Pirminiais duomenimis, lėktuvas užkliuvo už medžių viršūnių esant blogam matomumui dėl tiršto rūko.

Tarp žuvusiųjų yra pats prezidentas, jo žmona ir dalis šalies vadovybės. Jie skrido į Katynę dalyvauti gedulo renginiuose masinio politinių represijų aukų palaidojimo vietoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...