2010 Balandžio 10

Tragedija Smolenske

Vilniaus arkikatedroje aukotos šv. Mišios

veidas.lt

BFL

Šeštadienį Vilniaus arkikatedroje buvo aukojamos gedulingos Šv.Mišios už žuvusį Lenkijos prezidentą Lechą Kaczynskį (Lechą Kačinskį) ir kitus žuvusiuosius per aviakatastrofą netoli Smolensko.

Mišias aukojęs kardinolas Audrys Juozas Bačkis linkėjo, kad tikėjimas amžinuoju gyvenimu paguostų žuvusiųjų artimuosius, o tikinčiuosius paragintų gyventi su viltimi.

“96 mūsų broliai ir seserys Kristuje iškeliavo pas Viešpatį palikdami skausmo ištiktus artimuosius, Lenkijos tautą ir viso pasaulio bei bažnyčios bendriją (…) Ypatingai meldžiame Jėzaus paguodos visai Lenkijos tautai, kuri gedi savo žuvusiųjų. Bendra malda tepadės mums visiems šią sunkią valandą išgyventi brolišką solidarumą ir nuoširdžią užuojautą”, – kalbėjo kardinolas.

A.J.Bačkis, kreipdamasis į tikinčiuosius, prisiminė prieš penkerius metus mirusį lenką popiežių Joną Paulių II.

“Prieš penkerius metus, balandžio 5-ąją dieną taip pat Dievo Gailestingumo šventės išvakarėse Viešpats išsivedė pas save Dievo tarną, popiežių Joną Paulių II. Ši diena giliai įsirėžusi viso pasaulio tikinčiųjų atmintyje”, – sakė kardinolas.

Lenkijos prezidentas L.Kaczynskis ir keliasdešimt kitų žmonių žuvo šeštadienį, kai prezidento lėktuvas sudužo mėgindamas nutūpti Rusijos miesto Smolensko oro uoste.

Rusijos naujienų agentūra “RIA Novosti”, remdamasi šaltiniu Smolensko srities teisėsaugos institucijose, pranešė, kad sudužimo vietoje buvo rastas prezidento kūnas.

Per katastrofą Rusijoje taip pat žuvo prezidento žmona Maria Kaczynska (Marija Kačinska), Lenkijos nacionalinio banko vadovas Slawomiras Skrzypekas (Slavomiras Skšypekas), Lenkijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo vadas generolas Franciszekas Gagoras (Francišekas Gagoras), kiti aukšti valstybės pareigūnai ir asmenys.

Patikslintais duomenimis, katastrofos aukų yra 97.

L.Kaczynskis skrido į Smolenską, netoli kurio esančiame memoriale turėjo vykti Katynės žudynių 70-ųjų metinių minėjimo ceremonija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...