2011 Gegužės 31

Su Rusija susiję energetikai nebeformuoja Vyriausybės

veidas.lt

AFP

Su Rusijos energetikų interesais susiję asmenys nebeturi įtakos, formuojant Lietuvos Vyriausybę, pareiškė premjeras Andrius Kubilius.

“Noriu priminti, kad prieš penkerius metus tie patys energetikai arba kompanijos, tiesiogiai susietos su Rusijos energetiniais interesais Lietuvoje, dalyvaudavo formuojant Lietuvos Vyriausybę. To Lietuvoje jau nebėra. Ir tokių galimybių, ir tokių perspektyvų Lietuvoje nėra ir nebus. Tam reikėjo nuosekliai ir pakankami giliai, dramatiškai pertvarkyti energetikos sektorių”, – interviu Lietuvos radijui sakė premjeras.

Jo teigimu, Latvija, kurios prezidentas nusprendė kreiptis į tautą, prašydamas paleisti postų prekyba kaltinamą Seimą, galėtų pasimokyti iš Lietuvos.

“Latvijos pamoka yra vertinga. Aš tikiu, kad ir mūsų veiksmai gali būti analizuojami ir vertinami mūsų kaimynų pertvarkant energetiką ir ją lygiai taip pat išvaduojant nuo nemažų oligarchinių įtakų”, – tvirtino A. Kubilius.

Pasak jo, Lietuvos Vyriausybė nuosekliai siekia mažinti oligarchų įtaką Lietuvoje.

“Todėl ir pertvarkome energetiką, ir visą eilę kitų sektorių. Todėl ta oligarchų įtaka yra žymiai sumažėjusi. Tenka apgailestauti, kad Seimas laikas nuo laiko suklumpa ant tokių dalykų, kurie tikrai nepadidina Seimo autoriteto ir neatrodo garbingai. Kaip Seimo narių, daugiau ar mažiau pažeidusių galiojančias teisės ar moralines normas, atsisakymas atiduoti tirti teisėsaugos pareigūnams taip, kaip tai daroma su eiliniais piliečiais. Tai ir Evaldo Lementausko, ir Aleksandro Sacharuko, ir kitos istorijos, kai vadinamasis imunitetas buvo Seimo narių palaikytas. Be abejo, jos yra gėdingos istorijos, bet galima spėti, kad kiek kitokio pobūdžio nei Latvijoje”, – teigė premjeras.

Lietuvos parlamentas gegužės pradžioje neleido E.Lementausko patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir baigti teismui nagrinėti jo baudžiamosios bylos. Parlamente pernai lapkritį taip pat neužteko balsų per apkaltą panaikinti A.Sacharuko Seimo nario mandatą, nors Konstitucinis Teismas nusprendė, kad politikas šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką.

A. Kubiliaus įsitikinimu, kovoti su oligarchinėmis tendencijomis reikia ryžtingai.

Dabartinės valdančiosios koalicijos valdymo metu Lietuvoje pakeista daug energetikos įmonių vadovų, jų rotacija vyksta iki šiol. Vyriausybė sulaukė kritikos, kad į postus energetikos bendrovėse skiriami konservatoriams prijaučiantys asmenys.

Būsima dujų ūko pertvarka, atskiriant magistralinių bei skirstomųjų vamzdynų valdymą ir dujų tiekimą, piktina Rusijos “Gazprom”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...