2012 Rugpjūčio 14

Artūras Zuokas

Su niekuo nesipykstu

veidas.lt


Į “Veido” klausimus atsako judėjimo “Taip” lyderis A.Zuokas.

VEIDAS: Kieno patartas ėmėte ieškoti alternatyvos prezidentei?
A.Z.: Pareiškimą paskatino prezidentės trejų metų darbo apžvalga ir diskusijos su Pasaulio lietuvių jaunimo susirinkimo dalyviais.
VEIDAS: Jūsų santykiai su prezidente visą laiką buvo įtempti. Kam prireikė juos dar labiau aštrinti?
A.Z.: Nematau priežasčių tokiems santykiams būti. Jei kas nors dalykinius santykius perkelia į asmeninius vertinimus, tai to žmogaus teisė. Aš nesiekiu aštrinti santykių su prezidente ir tai nėra koks nors konfliktas. Man keista girdėti apie baimę, kuri tvyro Lietuvoje, kai kalbame apie prezidentę ir jos galimą reakciją.
VEIDAS: Kodėl, užuot stojęs ginti vilniečių prieš šilumininkus dėl nepagrįstai didelių šildymo kainų konkrečiais darbais, įsivėlėte į ginčą su premjeru, energetikos ministru ir prezidente?
A.Z.: Nei aš, nei valdančioji Vilniaus miesto dauguma nesiginčijame, o reikalaujame, kad Vyriausybė vykdytų tai, kas jai privalu pagal kompetenciją. Tereikia pažiūrėti į įstatymus, kas už ką atsako.
Šios kadencijos miesto taryba dirba tik antrus metus, o jau projektuojame naują 50 MGW biokuro katilą, kuris, jei suskystintų dujų terminalą proteguojanti Vyriausybė netrukdys, pradės veikti kitą pavasarį. Tai padės sumažinti šilumos kainą apie 5 proc.
Kartu liepos gale paskelbsime apie buitinių atliekų rūšiavimo gamyklos statybą. Šie objektai pradės veikti 2013-2015 m., nors galėjo 2011 m.
O socialiniuose tinkluose akciją prieš mane organizavo ne mano šalininkai, o politiniai oponentai, ypač konservatoriai. Kas neleido imtis priemonių prieš visus, kurie esą trukdė sumažinti šilumos kainas sostinėje, kai Vilniui vadovavo konservatoriai ar R.Pakso partijos atstovai?
VEIDAS: Iki Seimo rinkimų liko pora mėnesių, bet Vilniuje realių darbų, kurie matomi kiekvienam miestiečiui nematyti. Kodėl?
A.Z.: Nesutikčiau. Sėkmingai statomas vakarinis aplinkkelis, rekonstruojamos Gariūnų, Geležinio Vilko ir kitos gatvės. Gėlynams skiriame lėšų du kartus daugiau nei pernai. Pagaliau Vilnius apšviestas. Dar šią vasarą bus įrengta apie 100 naujų vaikų žaidimo aikštelių, tvarkomos mokyklos, darželiai. Ar gali būti geriau? Taip, gali. Tačiau priminsiu, kad 2007 m. Vilnių perdaviau su 274 mln. Lt įsiskolinimu, o 2011 m. perėmiau turintį 850 mln. Lt skolą.
Be to, ši Vyriausybė valstybės finansines bėdas permetė ant savivaldos pečių, ypač Vilniaus. Tokią išvadą padarė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ekspertai.
VEIDAS: Ar nemanote, kad Jūsų susipykimas su A.Kubiliumi jus iš nacionalinio lygmens politikų nubloškė į municipalinės lygos politikų ešeloną?
A.Z.: Aš su niekuo nesipykstu ir skiriu darbų kritiką nuo asmens kritikos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. jonas jonas rašo:

  Kur čia žmogelis pyksiesi su juo, kaip mat nuplukdys Nerimi aukštyn pilvu…
  O dėl pasiūlymų, tai visomis keturiomis pritariu dėl kadencijų apribojimo, tik seiminių užtektų , panaikinus partinius sąrašus. Lietuvai 71 per akis, bent pasaulis pailsėtų nuo tų politinių turistų.
  Štai sėdi visokie jurkšėnai, andrikaičiaiir žemeliai su sysiais ir jaknevičienėmis, o galėtų ir protingi ne tik paklusnūs jų vietose būti…

 2. vilniečiai vilniečiai rašo:

  Sutinkame 100 % su Jonu. Pyktis su ABONENTU pavojinga, nes tikrai plauksi Nerimi pilvu į viršų…

 3. Liuda Liuda rašo:

  Jeigu pyktųsi tai nedirbtų meru ,reikia su visais priešais būri maloniam ,tai geriausia ginklas ,šypsotis ir daryti savo darbą ,kokį nuplanavęs esi

 4. GYVENTOJA GYVENTOJA rašo:

  baisi Švyturio gatvė ,sulūžęs galutinai asfaltas ,jį remontavo kažkokie asilai kovo mėnesį ,kai ėjo pašąlas ,tai šiandien jis visas ištrupėjęs ,okur pasiskųsti mums gyventojams ,kalbA APLINKUI KĄ NUVEIKĖ ,GERIAU TEGU PASIVAŽINĖJA PER GATVELIŲ DUOBES ,TAIU PAMATYS KO NENUVEIKĖ ,O DAR BALSAVOM …

 5. P.Morkūnas P.Morkūnas rašo:

  Vilniečiai, ko jūs pykstate..darykite kaip Zuokas…pažiūrėkit kokius namus jis pasistatė Užupyje, jachta Meditaranee jūroje…imkit pavyzdį

 6. Zigmas Zigmas rašo:

  “Be Pykčio” – čia juk Donskio laida, o ne Zuoko… Tai negi Zuokuliux paskui Donskį į Evroparlia-Mentą ? Zuokuliukui PRščikai turėtų patirti daugiau “taip” atsakymų. O dabar interviu tik ir girdime “ne” “ne”… Kox čia Taip bezdėjimo, atsiprašau, judėjimo vadas, kuris sako vien “ne” ?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...