2010 Birželio 17

Judėjimas TAIP

A. Zuokas traukiasi iš partijos ir kuria naują judėjimą

veidas.lt

Iš Liberalų ir centro sąjungos besitraukiantis buvęs parlamentaras Artūras Zuokas kuria naują visuomeninį judėjimą “TAIP” (“Tėvynės atgimimas ir perspektyva”).

“Šiuo metu yra baigiamos naujo visuomeninio judėjimo steigimo procedūros, kurio pavadinimas “TAIP”, ir aš esu išrinktas jam vadovauti, todėl natūralu, kad buvimas aktyviu nariu partijoje ir vadovavimas visuomeniniam judėjimui būtų nesuderinami. Be abejo, turiu stabdyti savo veiklą politinėje partijoje”, – BNS ketvirtadienį sakė buvęs ilgametis liberalcentristų vadovas.

Pasak A.Zuoko, pasitraukimas iš liberalcentristų yra “dienų klausimas”. Jis tvirtino, kad pagrindinė priežastis trauktis iš partijos buvo nusivylimas partijų veikla Lietuvoje.

“Norisi skirti didesnį dėmesį ir didesnę dalį savo laiko ir energijos esamai politinei sistemai sukrėsti ir ją keisti, nes šiandieninė politinių partijų sistema tapo per daug uždara ir per 20 metų ji nesusiformavo taip, kad turėtų pasitikėjimą tarp žmonių”, – tvirtino politikas, kurį laiką buvęs ir Vilniaus meru.

A.Zuokas sakė, kad šiuo metu politinės partijos neatspindi rinkėjų lūkesčių ir valstybėje esančių iššūkių.

A.Zuokas sakė nenorįs kol kas įvardinti naujojo visuomeninio judėjimo tikslų, tačiau teigė, kad judėjimas bus aktyvus politinio gyvenimo dalyvis, besivadovaujantis “atsakingo liberalizmo” nuostatomis, siekiantis didesnio valstybės vaidmens, kuriant piliečių gerovę. Anot jo, norima, kad judėjimo veikloje dalyvautų visuomenininkai-profesionalai.

Buvusio sostinės mero teigimu, steigiamojo visuomeninio judėjimo susirinkimo data dar nėra nenumatyta. Potencialių narių, anot jo, šiuo metu yra per 1 tūkst.

Paklaustas, ar “TAIP” neketina dalyvauti kitais metais vyksiančiose savivaldos tarybų rinkimuose, A.Zuokas tvirtino nemanąs, kad visuomeniniams judėjimams apskritai bus leista dalyvauti tokiuose rinkimuose.

A.Zuokas Seimo nario mandato atsisakė praėjusių metų pabaigoje. Jo vietą parlamente užėmė sutuoktinė Agnė Zuokienė. Ji priklauso Mišriai Seimo narių grupei.

Liberalų ir centro sąjunga priklauso keturių partijų valdančiajai koalicijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. populizmas populizmas rašo:

  eilinis populistas prieš eilinius rinkimus. tą žmonės jau supranta

 2. Rimas Rimas rašo:

  sakau TAIP. remsiu A.Z.

 3. nuomoniukampelis nuomoniukampelis rašo:

  Pareikšk savo nuomonę taip pat čia ir už tai pelnyk prizą!!
  http://www.nuomoniukampelis.lt


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...