2012 Gegužės 12

Zuokas nori sumažinti Seimo narių skaičių iki 101 ir apriboti kadencijas

veidas.lt

Sostinės mero Artūro Zuoko judėjimas „TAIP“ siekia sumažinti Seimo narių skaičių iki 101 nario, apriboti parlamentarų kadencijų skaičių, prailginti Seimo nario kadencijos trukmę iki penkerių metų, perkelti Seimo rinkimų datą iš rudens į pavasarį, stiprinti Seimo įstatymų leidybos kompetencijas, praneša BNS.

Tokius siekius A.Zuokas pateikė Kaune šeštadienį surengtame judėjimo visuotiniame suvažiavime pristatydamas rinkimų programos gaires.

Jose – „Seimo atgimimas“, verslo liudijimų sugrąžinimas ir lietuviško verslo globalizavimas, Darbo biržos reorganizacija į Karjeros agentūrą ir 1000 eurų vidutinė alga 2016 metais, energetinė nepriklausomybė naudojant atsinaujinančius vietos išteklius ir teisių savivaldai sugrąžinimas.

„Žmonės ir verslas

pavargo nuo mokesčių didinimo, kurį siūlo Vyriausybė bei Seimas. Yra kitas kelias – investicijų skatinimas bei efektyvesnis valstybės turto panaudojimas“, – pareiškė A.Zuokas.

Pasak jo, Lietuvoje privalu skatinti smulkųjį bei vidutinį verslą, todėl turi būti sugrąžinta verslo liudijimų sistema.

Siekiant paskatinti verslą ir padėti po krizės atsigauti gyventojams, norima įgyvendinti skirtingų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifų politiką: pagrindinis PVM tarifas – 20 proc.; centralizuotam šildymui, visuomeniniam transportui, viešojo maitinimo paslaugoms, viešbučio tipo ir specialaus apgyvendinimo paslaugoms – 10 proc. PVM; knygoms ir spaudai, vaistams ir sveikatinimo paslaugoms, šviežiai atšaldytai mėsai, paukštienai, žuvims – 5 proc. PVM.

„Tikroji Lietuvos energetinė yra atsinaujinančių energijos šaltinių visapusiška plėtra – biokuras, atliekų panaudojimas, saulė, geotermika, vėjas. 80 proc. dujų importo bus pakeista keisti vietos kuru ir 80 proc. lėšų už energijos išteklius liks Lietuvos ekonomikoje“, – pabrėžė A.Zuokas.

Jis taip pat pareiškė sieksiantis, kad 2016 metais vidutinis atlyginimas siektų 1000 eurų. Tam įgyvendinti esą žadama panaudoti Vilniaus miesto praktiką, kai vykdant viešuosius pirkimus konkursų dalyviai yra įpareigoti savo darbuotojams mokėti ne mažesnį atlyginimą nei Statistikos departamento apskaičiuotas vidutinis darbo užmokestis sostinėje.

A.Zuoko teigimu, minimalus mėnesinis atlyginimas turi būti padidintas nuo 800 iki 1000 litų, o esą neefektyvi Darbo birža – reorganizuota. Vietoj jos esą reikia kurta Ūkio ir Švietimo ministerijoms atskaitingą Karjeros agentūrą, socialinės funkcijos turėtų būti paliktos paliktos administruoti socialinės rūpybos tarnyboms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Pikasas Pikasas rašo:

  “TAIP” – “ABONENTINEI” LIETUVAI?

  Artūras Zuokas nesiskelbia esantis “leitenanto Smito anūkas”, nors drąsiai galėtų tai daryti. Lietuviškų “benderių” galima pastebėti besitrinančių netgi Seime, o už durų ne tik Vilniaus meras pasiruošęs bokštą nuo šachmatų lentos nugvelbti. Kaip sakė Ilfo ir Petrovo knygų herojus: “Tik nereikia smurto. Patys viską atiduos.” Žinojo jis, ką galima pasiekti tik miklaus liežuvio dėka. Kito tokio politinio vadybininko, kuris taip gudriai sugebėtų grupinius ir asmeninius vereslo interesus supinti su politinėmis galimybėmis Lietuvoje, reiktų gerokai paieškoti. Kažin ar rastumėm…

  Kaip ten bebūtų Artūras jau tapo tikra “žvaižde” tiems, kurie svajoja turėti savo “otkatinį abonentinį numerį”. Moralinės insinuacijos tokių tikrai nekankina. To labiau, kad lietuviška Temidė dažnai lėkštelių prasmę vietomis supainioja. Jei teisėsaugai būtų pavykę “Abonento” “delų” prasmes įvertinti pagal jų turinį Baudžiamojo kodekso nuostatomis, tai “Rubikono” juodosios buhalterijos “herojai” pirmiausia būtų priversti atsiskaityti su mokesčių inspekcija, o po to maldauti prokuroro, kad dar nepridėtų… Toli nukeliavo A.Zuokas tik todėl, kad joks prokuroras jo nesustabdė. O kodėl teisėsaugoje niekas neišdrįso kokį plauką iš Artūro galvos atminmčiai išpešti? – reiktų pačių jos pareigūnų paklausti. Žinoma, paklausti būtų galima netgi labai garsiai, bet argi atsakys? Jei kas labai įkyriai klausinės, tai tokiam naivuoliui galima paaiškinti, kad nusikaltimų senaties terminas jau ant nosies teisėsaugai kabo. Negi pulsi jį nukrapštinėti? Negalima juk visokių tokių “benderių” gąsdinti ir į jų reikalus pagalius kaišioti, nes tada nuo jų stalo niekas nenubyrės. Iš ko tada teisingumo pamatų lipdytojai gyvens, kai infliacija jau ir “otkatų” vertę baigia apgraužti.

  Verta pripažinti, kad A.Zuokas gerai suvokia labiausiai populiarius populistinius vėjus, kurie siaučia rinkėjų galvose. Tad ir tie partiniai siūlymai yra gan kruopščiai atrinkti. “Abonentui” visai nesvarbu, kad reiktų atlikti Konstitucijos keitimus, kurie praktiškai dabartinėje situacijoje ir artimoje ateityje neįmanomi . Kur kas svarbiau pasirinkti reitinginių taškelių tam, kad į Seimą prasibrauti. Jame A.Zuokas žada draugauti su visais, kurie norės su “TAIP” draugauti. Visada liberalai mėgdavo viešintis skelbimų skyrelyje, kur dirbama “pagal iškvietimus”. Tada klausimas pasirenkant iškyla tik vienas – kas daugiau duos. Premjeru A.Kubiliumi “Abonentas” labai nusivylė. Jis jam – blogiausias premjeras. Gal todėl, kad nei pats ima, nei kitiems “imti” pasiūlo. Tai argi verta buvo Vyriausybės kabinete ministro kėdę veltui trinti? Dabar Vilniaus meras ant žirgo. Liaudžiai – oranžiniai dviračiai, o sau ir aplinkai tai, kas nuo visokių energetinių ir kitokių “otkatų” lieka. Kuklumo įsikūnijimas ir ne kitaip:) Ir visiems gerai. Tik kad streikuojantis taksistas kišenėse rankas laiko su meru gatvėje kalbėdamas, tai čia negerai. Tai juk didelė nepagarba “abonentiniam žymūnui”…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...