2011 Gegužės 23

Stojančiuosius į menų studijas vertins jungtinės komisijos

veidas.lt

"Veido" archyvas

Atsižvelgus į aukštųjų mokyklų siūlymus patvirtinta, kad šiemet stojamųjų egzaminų rezultatai į vaizduojamųjų menų studijų programas bus vertinami rašant balus pagal šimtabalę sistemą, o stojantieji į atlikėjus rengiančias programas bus reitinguojami. Stojantieji į muzikos programas dėl valstybės finansavimo konkuruos atskirai nuo stojančiųjų į teatro ir kino bei šokio studijas, o stojantieji į populiarias architektūros ir dizaino studijas – atskirai nuo pasirinkusiųjų dailę, fotografiją ir medijas.

Pagal švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus patvirtintą 2011 m. stojamųjų egzaminų į menų ir meno pedagogikos studijas organizavimo ir vertinimo tvarką kai kurių krypčių egzaminai bus vykdomi keliuose miestuose. Pavyzdžiui, norintieji studijuoti dainavimą stojamąjį egzaminą laikys Kaune, o stojantieji į džiazą ir liaudies instrumentus – Klaipėdoje.

Iki Mokslo ir studijų įstatymo priėmimo 2009 m. kiekviena aukštoji mokykla stojamuosius egzaminus organizavo atskirai, o stojančiųjų rezultatus vertino tik tos aukštosios mokyklos atstovai. Dabar į menų studijas rengiami bendri stojamieji egzaminai.

Konkrečių krypčių menų studijas vykdančios aukštosios mokyklos parengs bendrų stojamųjų egzaminų užduotis. Stojančiuosius vertins jungtinės aukštųjų mokyklų komisijos, vadovaujamos nepriklausomų ekspertų.

Preliminariai numatoma, kad 2011-2012 mokslo metais valstybė finansuos apie 780 menų studijų pirmakursių – 544 universitetuose ir 238 kolegijose. Studijų krepšelių menų sričiai skiriama tiek pat, kiek ir praėjusiais mokslo metais. Pagrindinė priėmimui į menų studijas skirtų lėšų dalis bus padalyta bendra tvarka, pagal kurią valstybės finansavimą gauna tos aukštosios mokyklos ir studijų programos, kurias pasirenka geriausi stojantieji. Jie vertinami pagal mokyklos baigimo rezultatus, tačiau dėl menų studijų specifikos didžiausią vertę įgyja stojamasis specialybės egzaminas.

Įvertinus skirtingų krypčių specifiką, menų studijų srities universitetuose finansavimas šiemet atskiriamas į keturias krypčių grupes: muzikos, meno studijų ir rašytinės kūrybos; šokio, teatro ir kino; architektūros ir dizaino; dailės, fotografijos ir medijų. Tokiu būdu stojantieji į muzikos programas dėl valstybės finansavimo konkuruos atskirai nuo stojančiųjų į teatro ir kino bei šokio studijas, o stojantieji į populiarias architektūros ir dizaino studijas – atskirai nuo pasirinkusiųjų dailę, fotografiją ir medijas.

Koleginių menų studijų valstybės finansuojamos vietos, kaip ir pernai, skirstomos dviem studijų krypčių grupėms: muzikos, šokio, teatro ir kino bei dailės, dizaino, fotografijos ir medijų.

Menų studijų atžvilgiu šiemet antrą kartą pritaikytas Mokslo ir studijų įstatyme numatytas tikslinis studijų finansavimas. Paraiškas paramai galėjo teikti menų studijas vykdančios valstybinės aukštosios mokyklos, pagrįsdamos savo vykdomų menų studijų išskirtinumą bei kokybę.

Jungtinė Švietimo ir mokslo ministerijos bei Kultūros ministerijos ekspertų komisija tikslinio finansavimo būdu paskyrė 35 menų studijų vietas universitetams.

Stojamuosius egzaminus administruoja Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija vyks birželio 17-liepos 4 dienomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...