2011 Rugpjūčio 13

Stingo sūnus nekantrauja pamatyti Lietuvos krantą

veidas.lt

Muzikos po atviru dangumi mėgėjai negalėtų skųstis gyvenimu Lietuvoje – kone kiekvieną vasaros savaitgalį kuriame nors vaizdingame gamtos prieglobsčio kampelyje kaip grybai dygsta scenos ir palapinės. Tačiau tėra vienintelis savaitgalis, kai leidžiama iš širdies pašėlti ant jūros kranto. Ir tai – šios savaitės savaitgalis, kai scenomis pasipuošusi iškylautojų lauks dažniau skardžiais, akmenimis, gintarais ir žuvimis garsėjanti Karklė.
“Latvijos paplūdimiuose vasarą vyksta trys ar keturi festivaliai, o Lietuvoje mes tokie – vieninteliai. Ir atlikėjai, ir žiūrovai tai įvertina”, – neslepia Karklės festivalio organizatorius Mantas Kanišauskas. Jau praėjusios savaitės pradžioje į festivalį buvo parduota daugiau kaip trys tūkstančiai bilietų, ir aktyviausiai juos pirko ne pajūrio krašto gyventojai, o vilniečiai ir kauniečiai. Nors “Žilvičio” stovykla, renginio dienomis tampanti festivalio “štabu”, gali suteikti patogią nakvynę net šešiems šimtams žiūrovų, visos vietos nameliuose seniai išgraibytos. Tad beliko galimybė apsistoti festivalio kempinge arba privačiame sektoriuje. “Nors teko girdėti, kad ir karkliškiai atvykėliams jau nebeturi ko pasiūlyti”, – priduria M.Kanišauskas.

Pajūrio trauka
Ypatinga festivalio vieta gundo ne tik žiūrovus, bet ir atlikėjus. Net laukiamiausia festivalio žvaigždė – vyriausiasis dainininko Stingo sūnus Joe Sumneris, atvykstantis su roko grupe “Fiction Plane”, organizatoriams tvirtino, kad ant jūros kranto jam iki šiol dar nėra tekę koncertuoti. O Vilniuje kartu su tėvu jis jau lankėsi 2006 m., kai “Fiction Plane” “apšildė” Siemens arenoje surengtą Stingo gastrolinio turo koncertą.
Karklėje laukiama ir 2001 m. “Eurovizijos” nugalėtojo esto Tanelio Padaro su grupe “The Sun”. “Braliukai” latviai į kaimynų muzikinį paplūdimį deleguoja jauną grupę “Instrumenti”, kurios diapazonas apima muzikinį spektrą nuo beatbox iki operinio kontratenoro repertuaro.
Festivalį savo koncertu pagerbs ir Lietuvos atlikėja Jurga Šeduikytė. Į švelnių jausmų gilumas nerti kvies Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis su nauju akustiniu projektu “The Ball & Chain”. O iš Airijos sugrįžtančio atlikėjo Dariaus Milerio-Nojaus programa taps malonia staigmena jo pasiilgusiems gerbėjams. Dainininkas Mantas pajūryje pasirodys su akustine savo paties kurtų dainų programa. Užliūliuoti publikos bangų ošimui neleis metalo “pjaustytojai” – grupė “Thundertale”. Muzikos audrą pernai Karklėje įsukusios G&G pajėgos grįš su galingų ritmų užtaisu. Geros nuotaikos hormonus privers gamintis “Happyendless”, “Liūdni slibinai”, “Saulės kliošas” ir dar gera dešimtis menkiau žinomų muzikos grupių. “Viena iš Karklės festivalio nuostatų ir yra suteikti pasirodymo šansą jauniems atlikėjams, kurių dar negraibsto kiti festivaliai”, – teigia M.Kanišauskas.
Kopų scenoje, įrengtoje ant Karklės masteliais neaukštos 8–10 metrų kopos, šįmet bus rodomas ir Oskaro Koršunovo spektaklis “Vasarvidžio nakties sapnas”. Lietaus po atviru dangumi įrengtoje scenoje vaidinsiantys aktoriai teigia nebijantys, nes panašių staigmenų jiems sočiai teko patirti vaidinant užsienio festivaliuose.

Sportas ir žaidimai
Naudodamiesi vietos pranašumais, organizatoriai ketina pasiūlyti įvairių vandens pramogų. Bus rengiamos iškylos po jūrą motorine valtimi, o jei bangos labai nepasišiauš – ir kajakais. Ką jau kalbėti apie jėgos aitvarus ir banglentes, kurie jau tapę savaime suprantamais Karklės simboliais.
“Valtimi atplaukę žvejai siūlys rūkytų žuvų ir vietoje virs skanią žuvienę. Atvyks ir gintaro meistrų, galinčių atskleisti daug šio amato paslapčių. Veiks dekupažo ir kitokių rankdarbių smalsuolius mokančios dirbtuvės, šokių mokykla”, – vardija festivalio organizatorius. Vietos gyventojai, pasak M.Kanišausko, kol kas nerodo didelės iniciatyvos ir mieliau sutinka pabūti festivalio žiūrovais.
Ar nesulaukiama skundų iš poilsiautojų, kurie Karklėje tikisi praleisti ramų savaitgalį? “Pernai buvo visko, tačiau šįmet iš anksto rengėme susitikimus ir prašėme, kad vietos gyventojai įspėtų pas juos atvykstančius poilsiautojus apie renginį. Kadangi festivalio žiūrovai mielai nuomoja laisvus karkliškių kambarius, nesusipratimų nekyla”, – tvirtina M.Kanišauskas.
Beje, paskutinę savaitę brangiau teks mokėti ir už festivalio bilietus, kurie iki tol internete kainavo 85 Lt. Tačiau planuoti iš anksto nemėgstančiam ir linksmybių ištroškusiam jaunimui tai netampa problema: pernai nemaža dalis bilietų buvo parduota jau pačioje Karklėje. Panašaus spontaniškų žiūrovų antplūdžio tikimasi ir šiemet.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...