2015 Rugpjūčio 16

Karklė laukia muzikos žvaigždžių

veidas.lt

BFL

Šį savaitgalį pajūryje vyksiantis  festivalis „Karklė-2015 Live Music Beach“ pasieks masiškumo rekordą – jo dalyviais žada tapti 12 tūkst. muzikos mylėtojų. Net 8 tūkst. žmonių vienu metu galės klausytis muzikos erdvėse po stogu. Tam ant Karklės šlaito statomi du 1 000 ir 1 500 kv. m ploto angarai.

„Electronic Club“ angaras, talpinsiantis 4 500–     5 000 žmonių, bus ne tik didžiausias bei pirmas toks Lietuvos festivalių istorijoje, bet ir aprūpintas moderniausia garso, šviesų technika, jo apipavidalinimui ruošiamos unikalios instaliacijos. Čia pasirodys ir muzikos kūrėjas bei atlikėjas Tiga iš Kanados, kurio vardas gerai pažįstamas šio žanro muzikos gerbėjams. Jo reikšmę muzikiniame pasaulyje patvirtina ir Karklės festivalio organizatoriams atsiųstas atlikėjo reikalavimų, kurie pranoksta iki tol pildytus muzikantų pageidavimus, sąrašas. Svečiui neįtiko nė vienas viešbutis Lietuvoje, todėl jis apsistos Rygoje. Į pasirodymą jis bus vežamas naujais aukščiausios klasės automobiliais ir tai – tik dalis visų Tigos pateiktų reikalavimų. Be Tigos, elektroninę festivalio erdvę kontroliuos Nyderlandų technomuzikos varomoji jėga Stefano Richetta ir didžėjus bei  prodiuseris iš Vokietijos „Tensnake“.

Dar didesnis iššūkis organizatorių laukia pagrindinėje festivalio scenoje, kurioje koncertuos britų grupė „Rudimental“. Ji iš esmės atitinka Karklės festivalio filosofiją, nes tai ne tiek radijo, kiek festivalinė grupė, rengianti įspūdingus gyvus pasirodymus. Ne veltui „Rudimental“ jau kelerius metus iš eilės kviečiami į vieną garsiausių ir prestižiškiausių muzikos festivalių Glastonburyje, o tai tik patvirtina šių atlikėjų lygį.

„Dėl grupės „Rudimental“ konkuravo ne vienas Lietuvos festivalis, bet jie pasirinko Karklę. Išsipildė mūsų svajonė atsivežti tokio lygio kompaniją, tačiau kartu susiduriame su didžiuliais reikalavimais, kuriems įgyvendinti samdome geriausius įvairių sričių specialistus“, – organizacinio darbo virtuvę atskleidžia festivalį organizuojančios kompanijos „Renginių centras“ vadovas Marius Tumšys.

„Rudimental“ muzikantai atskris privačiu lėktuvu, prieš tai į Karklę išsiuntę keturis  sunkvežimius papildomos garso bei scenos technikos. Pasirodymo, vyksiančio jau pirmąją festivalio naktį, metu scenoje bus apie 15–16 žmonių, keisis vokalistai, bus naudojami įspūdingi garso ir šviesų efektai.

Toje pačioje scenoje pasirodys dar du iš Anglijos atvykstantys atlikėjai Example ir Marlon Roudette, taip pat islandų grupė „GusGus“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...