2012 Birželio 28

Paroda, skatinanti neteršti ežerų

veidas.lt

Lietuvos ežerų užterštumas – tai problema, kuri egzistuoja, tačiau jos nesimato, kol nepaneri po vandeniu“, – sako šiandien atidarytos parodos autorius Gintautas Krakauskas. Profesionalaus naro ir povandeninės fotografijos meistro parodoje užfiksuoti neįtikėtini vaizdai iš Lietuvos ežerų dugno – senose padangose įsikūrę vėžiai, tarp butelių bei kepsninių plaukiojančios žuvys.

„Kaskart panėrę į ežero dugną randame daugeliui tikriausiai sunkiai suvokiamą šiukšlių kiekį. Kiekvieną kartą būdamas po vandeniu užduodu sau tą patį klausimą – ar žmonės tikrai maudytųsi šiame ežere, jei pamatytų, kas „gyvena“ jo dugne? Tikiuosi, kad ši paroda visus mėgstančius poilsį gamtoje paskatins nors šiek tiek būti sąmoningesniais“, – sako parodos autorius G. Krakauskas.

Parodoje įamžintas ne tik gyvenimas po vandeniu, bet ir praėjusiais metais vykdytos Trakų Galvės ežero valymo akcijos, prie kurios prisijungė 50 narų ir dar tiek pat „Coca-Cola“ savanorių, akimirkos. Akcijos metu iš vieno gražiausių ir labiausiai turistų lankomų ežerų dugno ištraukta daugiau kaip 100 maišų įvairių šiukšlių.

Anot akcijos iniciatoriaus G. Krakausko, visus nustebino tiek šiukšlių kiekis, tiek jų įvairovė – iš dugno ištraukta žoliapjovė, kepsninė, 200 litrų statinė, didžiuliai plastikiniai lango rėmai, tarybinė špižinė šiukšliadėžė, metalinė lova ir kiti po vandeniu pasislėpę „eksponatai“. Visa tai – įamžinta parodoje.

Naro parodą nemokamai šiuo metu turi galimybę apžiūrėti vilniečiai bei Vilniaus svečiai, apsilankę prekybos ir pramogų centre „Akropolis“. Vėliau paroda keliaus į Klaipėdą ir Šiaulius.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...