2011 Kovo 08

Nekilnojamasis turtas

Statybininkai imasi projektų užsienyje

veidas.lt

Nekilnojamojo turto plėtotojai savo investicijas kreipia ne tik į Lietuvą, bet ir grįžta prie anksčiau planuotų projektų užsienyje. Bendrovės dairosi į Rusiją ir Baltarusiją, neatsisako planų pabandyti laimę ir Vakaruose, antradienį rašo “Verslo žinios”.

Jau anksčiau skelbta, kad vienai didžiausių Lietuvoje statybos įmonių Panevėžio statybos trestas (PST) priklausanti įmonė “PST investicijos” kartu su įmone “Panevėžio keliai” šiemet planuoja imtis statybų Kaliningrade.

“PST investicijos” yra suplanavusi ištisą daugiafunkcį kompleksą, jo plėtrą rengiasi pradėti nuo prekybos, pramogų ir laisvalaikio centro. Investicijos į jį turėtų siekti apie 100 mln. eurų (345 mln. litų).

“PST investicijų” direktoriaus pavaduotojas Audrius Globys sako, kad šis projektas buvo pradėtas dar prieš ketverius metus – tada įsigytas sklypas, bet statybas sustabdė prasidėjusi krizė.

“Nuo praėjusių metų antros pusės pastebime Rusijos prekybininkų atsigavimą, Kaliningradas tampa patrauklus stambioms tarptautinėms bendrovėms, be to, ten investicijos į infrastruktūrą nesustojo ir sunkmečiu. Tai rodo, kad Rusijai Kaliningradas yra svarbus regionas ir šalis nusiteikusi ten investuoti”, – sako A.Globys.

Kol kas projektas įgyvendinamas iš nuosavų lėšų, bendrovė iš pradžių turėjo paėmusi jam paskolų, bet šiuo metu jas yra grąžinusi. Vėliau, kai jau bus preliminariai sutarta su naujo prekybos centro nuomininkais, planuojama pritraukti Rusijos bankų, Rusijos ar tarptautinių plėtotojų.

Prieš krizę pradėto logistikos centro Sankt Peterburge statybas atnaujina ir nekilnojamojo turto investicijų bendrovė “Hanner” . Į projekto pirmojo etapo plėtrą bendrovė šiemet ketina investuoti apie 10 mln. JAV dolerių (apie 25 mln. litų).

Skandinavijos link krypsta ir statybos bendrovės “Eika” žvilgsnis.

Pasak “Eikos” vadovo Roberto Dargio, Švedijos rinkoje svarstoma imtis gyvenamųjų daugiabučių projektų. Iš pradžių tai veikiausiai būtų nedidelės apimties projektai – tiesiog bandymas, kaip plėtra atrodytų šioje šalyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...