2010 Lapkričio 19

Spaudos aktualija

Didėja Lietuvos verslo investicijos užsienyje

veidas.lt

Didesni pelnai skatina Lietuvos verslininkus investuoti užsienyje – vien per pastaruosius metus lietuviško kapitalo įmonių užsienyje padaugėjo beveik šešiomis dešimtimis, o populiariausiu verslu išliko prekyba.

Statistikos departamento duomenimis, pirmojo šių metų ketvirčio pabaigoje 596 Lietuvos verslininkai užsienyje buvo investavę 5,5 mlrd. litų, iš kurių 3,3 mlrd. litų teko Europos Sąjungos (ES) šalims, penktadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

Lietuvos verslininkai beveik po milijardą litų yra investavę Latvijoje ir Nyderlanduose. Latvijoje lietuviai yra įsteigę 160 įmonių, Estijoje- 58, Lenkijoje – 32, o Nyderlanduose – 7. Daugiau kaip milijardą litų lietuviai yra investavę ir NVS šalyse. Rusijoje dirba 66 verslininkai iš Lietuvos, kurių indėlis į šios šalies ekonomiką siekia apie 314 mln. litų, Ukrainoje 64 lietuviai yra investavę 337 mln. litų, Baltarusijoje, kur dirba 70 verslininkų iš Lietuvos, vien per pirmąjį ketvirtį tiesioginės Lietuvos investicijos padidėjo beveik 40 mln. litų iki 190 mln. litų.

Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atstovo Remigijaus Kabečiaus, dirbant vienoje ar kitoje šalyje ir įregistravus ten įmonę galima išvengti muitų, kvotų ir kitų rinkos barjerų, be to, daugelyje ne ES šalių viešųjų pirkimų konkursuose gali dalyvauti tik vietos įmonės. Taip pat, anot jo, perkeliant įmonę arčiau vartotojų, atpinga transportavimas, o kai kuriose šalyse gamybos savikaina sumažėja, nes ten yra pigesnė darbo jėga.

“Taip pat verslas dažnai įvertina, jog energetikos ištekliams Lietuvoje brangstant, užsienyje tiek žaliavų, tiek energetikos kainos gali būti mažesnės”, – tvirtino R.Kabečius.

Didžiausias skaičius lietuviško kapitalo įmonių užsienyje užsiima didmenine ir mažmenine prekyba, tačiau daugiausia pinigų įdėta į nekilnojamojo turto ir nuomos verslą. Per praėjusius metus užsienyje buvo įsteigta 19 naujų prekybos, 15 nekilnojamojo turto, transporto, sandėliavimo bei ryšių įmonių. Užsienyje įsikūrė 6 įmonės, užsiimančios gamyba ir dvi įmonės vykdančios statybų veiklą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. MM MM rašo:

  Kubilius sumazino pelno mokesti, kad Lietuvos turtuoliai keltu kitu valstybiu ekonomika ir dar labiau praturtetu. Bet padidino PVM, kuri moka eiliniai zmones vos gala su galu sudurdami. Stai kokia politika vykdo valdzia.

 2. MM MM rašo:

  Verslo zinios, Veidas ir kita rasliava tyli, taigi ir pritaria siai politikai, o tiksliau – atstovauja oligarchus.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...