2013 Balandžio 25

Statybininkai algomis vėl vejasi elitinius specialistus

veidas.lt


Aukštos klasės suvirintojai, staliai, parketo klojėjai, dažytojai šiuo metu vėl uždirba po pusketvirto tūkstančio litų per mėnesį. O mažiau kvalifikacijos, bet daugiau fizinės ištvermės reikalaujančios specializacijos meistrai ir statybininkai – mūrininkai, tinkuotojai, betonuotojai gauna nuo 2,2 iki 2,5 tūkst. Lt algą.

Pagalbiniams darbininkams paprastai mokama apie pusantro tūkstančio litų. “Vidutinis statybininko atlyginimas šiandien vėl siekia 2,2 tūkst. Lt”, – patvirtina Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Adakras Šeštakauskas.
Pasak Lietuvos statybininkų asociacijos ekonomikos darbo grupės vadovo Antano Butkaus, šių metų vasarį darbo užmokestis bendroje statybos sąnaudų sąskaitoje pakilo apie 7,6 proc., o statybinės medžiagos brango 4,3 proc. “Vis dėlto, nors statybos šalyje pamažu atsigauna, tokių algų, kokias darbdaviai statybininkams ir meistrams mokėdavo ekonomikos pakilimo laikotarpiu, 2007–2008 m., artimiausiu metu dar tikrai nenumatoma”, – apibendrina A.Butkus.
O A.Šeštakauskas paantrina, kad nors formaliai statybininkų algos jau pasiekė ar net viršija daugelio specialistų, turinčių aukštąjį išsilavinimą, algas, jos dar nevilioja grįžti į Lietuvą per sunkmetį į svečias šalis emigravusių aukštos kvalifikacijos statybininkų, o dirbančių Lietuvoje neskatina itin saugoti savo darbo vietos ar būti lojalių. Todėl darbdaviai ir toliau šneka, kad jiems vis labiau stinga aukštos kvalifikacijos statybininkų.
“Tiesa, dirbantieji su verslo liudijimais uždirba šiek tiek daugiau, tačiau tiksliai apskaityti jų pajamų neįmanoma. Beje, kai kurios mūsų asociacijai nepriklausančios statybų bendrovės darbuotojams taip pat yra nupirkusios verslo liudijus, tad šie uždirba didesnius atlyginimus nei kiti kolegos”, – paaiškina Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...